Krupan korak Igokee m:tel ka plej-ofu: Aleksandrovčani u trećoj četvrtini "slomili" Megu

Tim Dragana Bajića upisao 11. trijumf u ABA ligi.

Igokea, Dragan Bajić Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Gostujućom pobjedom protiv Mege 81:71, košarkaši Igokee napravili su krupan korak ka plej-ofu regionalne ABA lige.

Zaostajali su Aleksandrovčani pet poena na poluvremenu u meču protiv direktnog rivala za doigravanje, ali su furioznom igrom u trećoj četvrtini, koju su dobili sa čak 15 poena razlike, uspjeli da slome otpor rivala i zabilježe 11. pobjedu u sezoni.

MEGA - IGOKEA M:TEL 71:81 (15:14, 22:18, 13:28, 21:21)

Nakon odlučujućih 10 minuta, u kojima su stigli do sjajne serije 17:2 u pet uvodnih minuta drugog poluvremena, "igosi" su rutinski zadržali prednost.

Iako su na teškom gostovanju nastupili bez jednog od najboljih igrača Dalibora Ilića, to se nije osjetilo u njihovoj igri. Kod Igokee čak petorica igrača imala su dvocifren učinak i teško je bilo koga izdvojiti od njih.

Antabija Voler sa 17 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, Marko Jošilo ubacio je 14, Aleksa Radanov 12 poena, uz pet skokova i četiri asistencije, dok su meč sa po 10 poena završili Dešon Stivens i Stefan Đorđević.

Megi nije pomogla ni odlična partija Nikole Jovića (22 poena, osam skokova, pet asistencija), koji je podršku imao jedino od Karla Matkovića (17 poena) i Samsona Ruženceva (10).

Narednog petka Igokea će ugostiti Zadar, koji je ovog vikenda napravio veliko iznenađenje i salvadao favorizovanu Budućnost.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!