• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ruski klubovi se ne vraćaju u Evroligu i Evrokup! Predsjednik CSKA poručio: Vlada rusofobija, ne napuštamo Moskvu

 Bojan Jakovljević
Autor Bojan Jakovljević

Andrej Vatutin nema namjeru da igra na neutralnim lokacijama poput Beograda ili Atine...

Odluka je zvanična, ruski timovi su izbačeni iz Evrolige i Evrokupa. U pitanju su četiri tima - CSKA, Zenit, Uniks i Lokomotiva Kubanj. Oni neće moći da nastave takmičenje u tim evropskim takmičenjima. Zbog toga se postavlja pitanje šta će biti u budućnosti.

O tome je nedavno pričao i Nebojša Čović koji se zapitao kakva je perspektiva Evrolige. Sada je o toj temi pričao i prvi čovjek moskovskog CSKA Andrej Vatutin. Prema onome što je rekao stiče se utisak da se ruski timovi neće vratiti u spomenuta takmičenja.

Možda će vas zanimati

Ukoliko se to zaista ostvari i ukoliko najjači ruski klubovi ne budu dio takmičenja, jer bi sa njima vjerovatno otišli i sponzori što bi moglo da dovede do velikih problema.

"Hoće li se ruski timovi vratiti u evropska takmičenja? Milsim da je mala vjerovatnoća da se to dogodi. Postoji velika rusofobija u Evropi i teško mi je da povjerujem da bi tim koji je dobio ime po ruskoj vojsci i koji je najtrofejniji tim Rusije, mogao da se vrati", rekao je Vatutin za ruski "Meč TV".

Predsjednik Moskovljana je stavio do znanja svima da neće pristati na bilo kakve ucjene i neutralne lokacije.

"Čak i da se to dogodi i da ne budemo izbačeni, vjerovatno ćemo morati da igramo na neutralnim lokacijama. Onda se postavlja pitanje da li ima smisla da na domaćem terenu igramo recimo u Beogradu ili Atini. Da li da žrtvujemo naše navijače da bismo igrali u Evroligi? Smatram da to ne bi bila dobra odluka."

"ŠENGELIJA NOSIO MASKU GODINU I PO DANA"

Izvor: MN PRESS

Osvrnuo se na intervju Tornikea Šengelije koji je pričao o svom boravku u ruskoj prestonici.

"Slažem se sa onim što je Šengelija rekao, nije imao uspjeh kod nas, nije bio lider na terenu i van njega kao što je bio slučaj u Baskoniji. Nije ispunio naša očekivanja, vrijeme će reći ko je za to kriv, da li Rusija, Moskva, CSKA, treneri ili nešto drugo, svi imamo dio krivice."

Potom je pričao o prijetnjama koje je gruzijski igrač spominjao da je dobijao u Moskvi.

"Naši principi će ostati isti, radićemo najbolje za naše igrače i njihove prodice bez obzira na njihovo državljanstvo. Tačno je da su i on i litvanski, poljski igrači dobijali prijetnje putem društvenih mreža i putem telefona, mada je interesantno što nisu objavili iz kojih država su te prijetnje stigle. Želim da naglasim da nismo uvrijeđeni njegovim izjavama, mada je prvi put u istoriji CSKA jedan igrač nosio masku godinu i po dana i to ne onu hiruršku. Zbog globalnih problema je morao da je skine i tek tada su stvari postale lakše i za njega i za sve nas", zaključio je Vatutin.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC