Oglasila se FIBA zbog haosa na Eurobasketu: Uložili žalbu, tvrdili da su pokradeni, evo zbog čega od toga nema ništa!

Uzalud žalba Litvanaca na konačan rezultat i poraz protiv Njemačke (107:109).

fiba se oglasila poslije utakmice litvanija njemačka  Izvor: Profimedia/Federico Gambarini/dpa

Potpuni haos je nastao na Eurobasketu u nedejlju, a sve je kulminiralo utakmicom Turske i Gruzije gdje je nastao sukob između dvojice igrača i prijetnje Turaka da će napustiti takmičenje, nakon navodnog napada na njihovog igrača u svlačionici.

Ali burno je bilo i prije toga. Litvanija je izgubila od Njemačke poslije dva produžetka u dramatičnom meču, ali su na kraju uložili žalbu na suđenje tvrdeći da su pokradeni za možda i ključno slobodno bacanje na tom susretu. Ipak, iz FIBA je stiglo objašnjenje zašto Litvancima neće uvažiti žalbu!

Protest Litvanije zbog rezultata u meču protiv Njemačke popunjen je više od 60 minuta nakon roka da to učine i kako navodi FIBA, taj protest nije ni primljen. A kako navodi FIBA, protest ionako nije uključivao valjan razlog za podnošenje protesta u skladu s pravilima.

"Po završetku utakmice, reprezentacija Litvanije je uložila protest zbog nedosuđivanja zasluženog slobodnog bacanja nakon tehničke greške dodijeljene timu Njemačke sa 1:26 do kraja treće četvrtine. Sudija je smatrao da je protest neprihvatljiv jer su razlozi protesta dostavljeni van predviđenog vremena od 60 minuta nakon utakmice", navodi se u saopštenju FIBA.

Napomenuto je da bi protest svejedno bio odbijen, jer navedeni razlog nije jedan od onih zbog kojih se može podnijeti protest, piše "Jurohups".

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!