Crvena zvezda pobijedila Virtus

Ivanovićev tim GAZI u Evroligi - četvrta pobjeda Zvezde u nizu!

Crvena zvezda je u nizu pobjeda u Evroligi, poslije sjajne igre Dobrića i Vildoze - ovo je četvrti trijumf u nizu!

Crvena zvezda pobijedila Virtus Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je savladala Virtus na svom terenu 83:74!

Počelo je loše za tim iz Beograda pošto je na startu Virtus poveo sa 10 poena razlike 27:17, ali do poluvremena je šampion ABA lige uspio da se vrati u meč i da poslije nekoliko sjajnih poteza Dobrića i Luke Vildoze povede sa poenom razlike na poluvremenu.

Odbrana Zvezde je u drugom dijelu igre briljirala, nije Virtus sa skraćenom rotacijom uspijevao skoro ništa da pogodi, a Ognjen Dobrić je nastavio sa sjajnom šuterskom formom!

Nastavio je sa trojkama, digao je crveno-bijele svojojm sjajnom energijom u odbrani i do kraja treće četvrtine Zvezda je imala dvocifrenu prednost koju nije ispuštala do samog kraja meča. Tek u samom finišu Virtus je uspio da se vrati na "minus devet" u bukvalno posljednjem napadu na meču.

Ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda Crvene zvezde u Evroligi i sada tim Duška Ivanovića ima pet pobjeda i popeo se na 11. mjesto na tabeli. Serija pobjeda je krenula trijumfom nad Asvelom, potom je pala Alba, pa Makabi, pa sada tim Virtusa.

CRVENA ZVEZDA: Holand 5, Vildoza 16 (5as), Mitrović 12 (5sk), Lazić 3, Martin , Dobrić 20, Nedović 5, Marković 2, Kuzmić Petrušev 4, Topić, Bentil 12

VIRTUS: Kordinije 7, Menion 11, Belineli 4, Pajola 7, Bako 1, Žaite 15 (9sk), Lundberg 2, Heket 6, Miki 11, Kamara, Vims 10

19:49

KRAJ! VELIKA POBEDA CRVENE ZVEZDE!

Crvena zvezda gazi! Ovo je četvrta uzastopna pobeda crveno-belih u Evroligi, a na kraju je rezultat 83:74!

19:45

TAJMAUT!

Nekoliko odličnih poteza Virtusa, pa iako Zvezda vodi 81:66 Duško Ivanović zove minut odmora. Ništa se ne prepušta slučaju!

19:43

37. minut: Zvezda sve bliže! 79:64

Dobrić sada krade loptu, pa dobija faul! A onda je asistirao Bentilu za 79:63! Virtus pogađa samo sa penala, pa posle faula Bentila Žaite smanjuje na 79:64.

19:37

35. minut: OGNJEN DOBRIĆ! 76:60

Ognjen Dobrić ubacuje neverovatne poene za 73:58 i deluje da ovaj meč ide na Zvezdinu vodenicu. Ipak Žaite pogaša preko Martina.

A onda opet trojka Ognjena Dobrića! Ovo je 20. poen Ognjena Dobrića!

19:32

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Zvezda kao čelik! 71:58

Ajzea Kordinije uz faul postiže prve poene u četvrtini i vraća Virtus na 67:58. Ipak Dobrić je ponovo precizan za 69:58. Posle nekoliko haotičnih napada Martin je na obruču završio za 71:58.

19:26

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Zvezda

Na kraju se četvrtina završava vođstvom Crvene zvezde koja pred poslednjih deset minuta ide na odmor sa 67:55. Još 10 minuta!

19:24

29. minut: Serija Zvezde! 64:55

Dobrić u tranziciji pogađa za 60:55, a onda daje lake poene u prodoru za 62:55, a onda Mitrović iz "ofsajda" pogađa u kontri za 64:55. Serija Zvezde!

19:21

27. minut: Au, šta radi Zvezda! 58:55

Pajola prolazi Vildozu i pogađa dvojku, potom Zvezda baca loptu u ruke Heketu koji je precizan za tri i Virtus se vraća - 58:55!

19:19

26. minut: Tajmaut Skariola! 58:50

Marković uspeva da postigne neverovatne poene za 56:48! Džordan Miki nastavlja da pogađa bacanja, a Ognjen Dobrić promašuje ceo koš.

A Luka Vildoza krade loptu i nakon njegovih poena za 58:50 Serđo Skariolo traži tajmaut.

19:13

24. minut: Mitrović se uključio! 54:48

Branko Lazić daje trojku, serija trojki se nastavlja za 52:46. Žaite je ispod koša fauliran i dva puta je bio precizan, a nakon lošeg pokušaja Mikija Mitrović je ponovo precizan ispod koša - 54:48.

19:09

DRUGO POLUVREME! Vodi Zvezda - 49:46

Počinjemo trojkom Pajole za 44:42, a Dobrićev promašaj u koš vraća Mitrović za 44:44. Posle duge akcije trojku Bentil daje trojku, a Mitrović u reketu pogađa za 49:46.

19:01

Lista strelaca

CRVENA ZVEZDA: Holand 5, Vildoza 14, Mitrović 2, Lazić, Martin, Dobrić 6, Nedović 5, Marković, Kuzmić Petrušev 4, Topić, Bentil

VIRTUS: Kordinije 2, Menion 3, Belineli 4, Pajola 2, Bako 1, Žaite 8, Lundberg 2, Heket 3, Miki 9, Kamara, Vims 7

18:59

Kakvo smo poluvreme gledali?

Toplo-hladno. Crvena zvezda je gubila sa dvocifrenom razlikom 27:17, ali je odličnom igrom pre svega Luke Vildoze i zbog bolje odbrane uspela da se vrati ekipa Duška Ivanovića i da povede sa poenom razlike na poluvremenu,

18:51

POLUVREME! Vodi Zvezda 42:41

Ben Bentil odličan ispod koša i pogađa, a posle Nedovićevih poena je 42:39 i nakon poena Mikija sa penala Zvezda ima poslednji napad sa poenom prednosti.

Na kraju poluvreme 42:41 iako je Virtus dva puta u prvom poluvremenu imao +10!

18:46

19. minut: Preoket! 38:37

Posle trojke Virtusa idemo na tajmaut Ivanovića i posle svega Dobrić daje nove poene za 37:35, a posle novih poena Dobriča vodi Zvezda 38:37! Idemo na tajmaut!

18:39

16. minut: Velika borba! 34:33

Luka Vildoza daje jako, jako tešku trojku za 29:27! A onda je sve upropastio Džon Holand faulom uz koš rivala iz Virtusa! A onda Vildoza daje novu trojku za 32:30!

Džordan Miki daje neverovatan poen za 34:30! A onda nova trojka Vildoze za 34:33!

18:32

DRUGA ČETVRTINA! Vraća se Zvezda! 29:24

Zvezda je bez poena u prva dva minuta druge četvrtine., a to koristi Virtus da dođe do dvocifrene prednosti za 27:17, a onda je Holand ostao sam i dao trojku za 27:20.

Luka Mitrović i Marko Belineli pogađaju iz reketa, a onda je Dobrić pobegao Belineliju za 29:24.

18:26

KRAJ PRVE ČETVRTINE! 23:17 za Virtus

Petrušev je napravio jako glup faul nad Kajlom Vimsom za tri slobodna bacanja i 23:13. Smanjio je Nemanja Nedoivić, a do kraja prve četvrtine crveno-beli su bili jako loši ali su u poslednjem napadu ubacili koš preko Filipa Petruševa za 23:17.

18:19

8. minut: Belineli! 20:18

Vraća trojku Virtus, a onda Duško Ivanović u sedmom minutu meča traži čelendž! Na kraju je neuspešan i Bako ubacuje slobodna bacanja za 16:13.

Ajzea Kordinije je pogodio iz reketa za 18:13, a prednost je porasla kada je Belineli sa penala pogodio za 20:13.

18:11

6. minut: Vraća se Zvezda! 12:11

Konačno je Zvezda uradila nešto korisno pa je Vildoza presekao loptu i položio za 11:6. Ipak Žaite nastavlja da muči crveno-bele, ali je neprecizan sa penala i Petrušev pogađa sa strane za 12:8.

Vildoza trojkom vraća Zvezdu i "Pionir" je proključao!

18:06

4. minut; Tajmaut, ništa ne valja! 11:4

Nije nastavio Bentil već je promašio celu konstrukciju, a Žaite je pogodio i povećao prednost na 9:4 i posle 11:4 je Duško Ivanović zvao tajmaut!

18:02

KREĆEMO! Greške! 5:4 za Virtus

Prva lopta je za Zvezdu, a ben Bentil otvara utakmicu poenima za 2:0, ali Heket daje trojku za 3:2. Virtus je iskoristio greške Zvezde u prenosu lopte i poveo 5:2.

Ipak - Bentil je raspoložen i sada je 5:4!

17:44

NEMA NIKOLE IVANOVIĆA

Nikola Ivanović je povredio rebra i neće moći da pomogne ekipi u narednih mesec dana najmanje.

"Još uvek je tako, ne može ništa da se promeni brzo. Mi smo tim koji uvek i na svaki način pokušava da bude sve bolji, tako će i sada biti. Povreda je teška za njega i za nas, bio je jedan od naših glavnih igrača sa klupe, pravio je razliku. Ovi momci moraju da daju više". Na dodatno pitanje da li su ostali zdravi odgovorio je sa osmehom. "Moraće da budu."

17:41

"PITAJTE TO PIKSIJA"

Pred utakmicu Ivanović je razgovarao sa novinarima, a jedno od pitanja bilo je i da li će biti "ostvarena dupla pobeda", odnosno da li mogu pobedu da ostvare prvo Zvezda u Evroligi, pa Srbija na Svetskom prvenstvu.

"PItajte to Piksija", nasmejao se Duško.

Izvor: MONDO/Nikola Lalović

17:38

IVANOVIĆ ZNA ŠTA JE KLJUČ

Duško Ivanović zna šta bi mogao da bude ključ za pobedu protiv Virtusa.

"Prvo moramo da budemo svesni da treba da nastavimo da igramo ovako kako smo igrali. Da poštujemo protivnika, ali da damo maksimum, igramo svoju igru i svoj način, a ne ono što protivnik nametne. Virtus je tim koji hoće da kontroliše ritam, igra taktički, ume da igra i brzo i polako. Traži slabosti u odbrani protivnika i moraćemo tome da se prilagodimo", rekao je Ivanović.

17:35

POSLE KOŠARKE - FUDBAL

Zvezda je obradovala navjiače, pa će tako svi posle utakmice u Pioniru moći da ostanu u dvorani i da gledaju meč Srbije i Švajcarske.

Izvor: Promo/KK Crvena zvezda