Partizan Fenerbahče Evroliga uživo prenos

KRAJ PARTIZANOVE SERIJE, GUDURIĆ UTIŠAO PUNU ARENU: Crno-bijeli pali u Evroligi poslije mjesec dana!

Crno-bijeli pred svojim navijačima izgubili od turskog tima.

Partizan Fenerbahče Evroliga uživo prenos Izvor: MN PRESS

Partizan je izgubio od Fenerbahčea 94:97 (22:22, 24:25, 23:21, 25:29) i doživio poraz poslije četiri evroligaške pobjede. Na čelu sa sjajnim srpskim bekom Markom Gudurićem (25 poena), koji je u važnim trenucima igrao i plejmejkera, tim Dimitrisa Itudisa nanio je poraz srpskom predstavniku poslije mjesec dana i četiri uzastopne pobjede. Crno-bijeli su se borili, u prvom poluvremenu se vratili sa minusa od 10 poena, u drugom su se grčevito borili i uhvatili 14 ofanzivnih skokova, ali nisu imali rješenje za napad Fenerbahčea, koji je postigao 14 trojki iz 26 pokušaja.

Iako su nadskočili protivnika (34:23), crno-bijeli nisu uspjeli da spriječe tečnu napadačku igru gostiju, koju dokazuje 21 timska asistencija Itudisovih izabranika. I tu je u prvom planu bio Gudurić, sa sedam asistencija, koje su mu takođe pomogle da ime indeks korisnosti čak 35. Zahvaljujući njegovoj inspirisaciji i odličnom nastupu Dišona Pjera (21 poena, 5/5 za tri), Fener se revanširao Beograđanima za poraz u Istanbulu 73:72. Fener nakon ovog meča ima skor 15-9, a Partizan 13-12 i sljedeću utakmicu igraće 2. marta protiv Albe, takođe u Štark areni.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 2, Avramović 2, Panter 25 (3/6 za tri), Smailagić 9 (6 sk), Papapetru 7, Egzum 17, Naneli 2, Lesor 15 (11 sk), Trifunović, Anđušić, Madar 15 (4 as).

FENERBAHČE: Motli 14, Birsen, Vilbekin 15 (3/7 za tri), Edvards 4, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis 6, Biberović, Pjer 21 (5/5 za tri), Džekiri 4, Gudurić 25 (4/5 za tri, 7 asistencija), Buker 5, Kalates 3.

23:10

Kraj utakmice, Partizan je izgubio od Fenerbahčea

Partizan je izgubio od Fenerbahčea 92:97 i doživeo poraz posle pet uzastopnih utakmica. Konačan rezultat bio je, a postavio ga je igrač utakmice - Marko Gudurić. Srpski bek postigao je poslednje poene na meču sa linije penala, čime je zaokružio svoj inspirisani nastup sa 25 poena, uz šut za tri poena 4/5.

Crno-beli sada imaju skor 13-12, a Fenerbahče 15-9.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

23:03

Papapetru promašuje trojku, Fener kreće u napad

Gosti vode 95:90 i ulaze u poslednji minut sa loptom u svom posedu

23:01

Fener na "plus 5", Obradović zove tajm-aut

U rastrzanoj igri na obe strane terena, Fener je došao do poseda, a Najdžel Hejs-Dejvis iskoristio je jedno slobodno bacanje. Fenerbahče vodi 95:90 na minut i 19 do kraja, a Željko Obradović traži tajm-aut.

22:56

Marko Gudurić opet pogađa - opet uz faul

Srbin je poentirao uz prekršaj Dantea Egzuma za 92:86, nakon čega se Partizanov as žalio da je i on bio prethodno fauliran. Sudije ne menjaju odluku, a Gudurić postiže svoj 22 poen večeras. Još tri minuta do kraja.

22:55

Panter nije znao da ima četiri lične greške

Svesno je napravio prekršaj Kevin Panter, pokazao saigračima da je to tek njegov četvrti faul, ali zapravo je bio peti. Devin Buker je stao na liniju penala i postavio 89:84 za Fener. Do kraja još tri i po minuta.

22:50

Snažno zakucavanje Gudurića i zvižduci Grobara

Fenomenalan meč igra Marko Gudurić - utrčao je u reket, Panter ga je faulirao, a on je snažno zakucao za 88:82 i dobio zvižduke navijača zbog slavlja. Igra je nakratko prekinuta jer je upaljač bačen na parket i igrači Partizana traže da to prestane.

Tražili su igrači Partizana prethodno loptu posle auta, sudije su dosudile za Fener, a Željko Obradović je ostao bez čelindža i nije mogao da promeni i tu odluku. Do kraja još tri minuta i 48 sekundi.

22:46

Panterova trojka uz faul! Kako važan momenat!

Kevin Panter šutirao je trojku, pogodio, a centar Fenerbahčea Džonatan Motli faulirao ga je i poslao na liniju penala! Sada je 85:82 za Fener, a do kraja još četiri i po minuta!

22:44

Gudurić za Pjera - još jedna trojka Fenera

Dišon Pjer pogodio je svoju petu trojku večeras iz isto toliko pokušaja. Na asistenciju razigranog Gudurića postavio je vođstvo Fenerbahčea 84:78.

22:40

Gudurić kažnjava Partizanove promašaje

Srpski šuter pogodio je sva četiri pokušaja za tri u Areni, 4/4. Poslednjom trojkom u tom nizu doneo je Feneru vođstvo 81:78 i primorao svog bivšeg trenera Željka Obradovića na tajm-aut. Još šest i po minuta do kraja.

Izvor: ATA Images/Dušan Milenković

22:39

Kakav meč, Panter i Vilbekin u revolveraškom obračunu!

Partizanov bek pogađa u ovim trenucima sve, a Skoti Vilbekin mu uzvraća - 78:78. Imao je Partizan posle toga dva šuta za tri poena i promašio je oba.

22:36

Panter "okreće" rezultat!

Pogodio je Partizanov kapiten sa poludistance uz prekršaj, klupa Fenerbahčea dobila je tehničku zbog prigovora, a onda je Panter pogodio za izjednačenje - 74:74

22:35

Gudurić igra kao "plej" - asistira za Pjera

Dišon Pjer takođe dobija prostor na distanci, kraj Partizanove klupe nalazi ga Marko Gudurić, koji igra kao organizator igre. Fenerbahče sada vodi 74:71

22:34

Lesor "sklapa konstrukciju" - snažno zakucavanje!

Francuz je sjajno ukucao loptu posle asistencije Uroša Trifunovića, a onda je Skoti Vilbekin u ćošku dobio previše prostora - pogodio je trojku za 71:71. Još devet minuta do kraja.

22:32

Kakva drama - "upalio" Obradovićev čelindž!

Iako su sudije priznale koš Marku Guduriću, naknadnim pregledom snimka na zahtev trenera Partizana utvrdile su da je Matijas Lesor ipak na vreme blokirao beka Fenerbahčea. Hala je to glasno pozdravila, a onda je umalo eksplodirala kad je Aleksa Avramović šutirao trojku uz zvuk sirene - i ipak promašio.

Na kraju treće četvrtine, Partizan vodi 69:68.

22:25

Gudurić na "crti", Lesorova treća lična

Marko Gudurić iznudio je treći prekršaj Matijasa Lesora, pa iskoristio oba slobodna bacanja - 67:65 za Partizan u 29. minutu.

22:19

Partizan sada mnogo čvršći!

Crno-beli imaju "plus 5" posle pogotka Kevina Pantera uz prekršaj sredinom treće četvrtine. U toku je 26. minut i Partizan vodi 62:57 u bučnoj dvorani, koju je razgalio i Dante Egzum, trojkom o tablu.

22:09

Smailagić "prati" promašaj Egzuma - Partizan opet vodi

Crno-beli posle odlične reakcije centra u reketu ima prednost 52:50. U toku je 23. minut i biće ovde još mnogo, mnogo borbe do kraja!

22:01

Strelci u prvom delu meča - Madar blistao!

PARTIZAN: Ledej 2, Panter 7, Smailagić 3, Papapetru 5, Egzum 6 (1/4 za tri), Naneli 2, Lesor 6 (6 sk), Madar 15 (2/3 za tri, 3 asistencije). Timski: 12/21 za dva, 5/13 za tri, 7/8 sl. bacanja, 17 skokova (10-7), 7 asistencija, 2 ukradene, 3 izgubljene lopte

FENERBAHČE: Motli 13, Vilbekin 2, Edvards 4, Hejs-Dejvis 3, Pjer 9, Džekiri 4, Gudurić 9 (2/2 za tri, 4 as), Kalates 3. Timski: 14/21 za dva, 5/10 za tri, 4/7 sl. bacanja, 14 skokova (10-4), 9 asistencija, 2 ukradene, 4 izgubljene lopte

21:52

Fenerbahče vodi na poluvremenu 47:46

21:50

Važan ofanzivni skok Lesora - Partizan opet vodi

Partizanov centar "ispravio" je promašaj Dantea Egzuma, iznudio dva bacanja i doneo Partizanu vođstvo - 46:45 u 20. minutu. Do poluvremena još 27 sekundi.

21:41

Partizan je u igri - trojka Kevina Pantera!

Kapiten crno-belih pogodio je trojku za samo "minus 2" Partizana (40:42). Gudurić ovo nije uspeo da "vrati" - pogodio je loptom prvi, pa drugi obruč, ali ovog puta nije prošla kroz mrežicu. Još dva i po minuta do poluvremena.

21:36

Jam Madar ne da Partizanu da stane!

Jam Madar smanjio je razliku na šest poena - 33:39, asistirao Naneliju za 35:42, igrao agresivnu odbranu na Marku Guduriću... Otišao je na zasluženi odmor, a u međuvremenu je Gudurić odbio njegov nalet teškim pogotkom o tablu uz faul.

21:31

Fenerbahče mirno do "plus 10"

Tim Dimitrisa Itudisa pre svega čvršćom odbranom dolazi do dosad najveće razlike, 37:27. U toku je 15. minut meča

21:29

Smailagić greši, Gudurić kažnjava

Alen Smailagić promašio je čist zicer, potom nije pogodio ni u reketu, gde mu je Edvards uzeo loptu. Željko Obradović izveo ga je potom iz igre, a Gudurić je te promašaje kaznio svojom drugom trojkom.

Fener vodi 33:25

Izvor: Kurir/Nenad Kostić

21:23

Smailagić diže dvoranu - njegova prva trojka!

Partizan otvara drugu četvrtinu trojkom za 25:22. Treći pogodak crno-belih sa distance večeras.

21:21

Posle prve četvrtine - nerešeno

Iako je Dišon Pjer pogodio trojku za Fenerovih "plus 2" (20:18), Dante Egzum mu je odgovorio trojku za Partizanovih 21:20, a na odmor posle prve četvrtine ekipe su otišle sa egal rezultatom - 22:22.

U prvoj četvrtini istakao se Džonatan Motli, centar Fenerbahčea koji je postigao 10 poena.

21:15

Fenerbahče došao do daha i poveo

Džonatan Motli je u 8. minutu zaokružio bolji period igre Fenerbahčea i na asistenciju Marka Gudurića doneo Turcima "plus 1" - 17:16.

21:05

Partizan krenuo snažno!

Jam Madar odgovorio je Niku Kalatesu na trojku u postavio 7:3, a onda je Janis Papapetru pojačao buku u Areni, košem za 9:3. U toku je 3. minut meča.

21:04

Ovako je izgledala Arena pred meč

20:42

Igrači Fenera poslali poruku podrške Turskoj iz Arene

20:00

Marko Gudurić sa Fenerom u Areni

As Fenerbahčea i reprezentacije Srbije ponovo će biti rival Partizanu u Beogradu. Nekad u dresu Crvene zvezde, a sada kao jedan od lidera ekipe Dimitrisa Itudisa. "Gudura" se pred meč srdačno pozdravljao sa košarkašima Partizana.

16:59

Kevin Panter u usponu forme

Partizanov kapiten postigao je 18,3 poena u proseku tokom poslednje tri utakmice u Evroligi i ima velike zasluge za sjajan niz srpskog tima. Partizan za sobom ima četiri uzastopne pobede (Bajern, Žalgiris Asvel i Valensija), kao i pet pobedau poslednjih šest mečeva.

16:53

Duel moćnih centara

U Štark areni srešće se dvojica "najproduktivnijih" centara Evrolige. Za Partizan će igrati kandidat za MVP titulu Matijas Lesor (27), a za goste Džonatan Motli (27). Francuz igra sjajnu sezonu i ima prosečni indeks korisnosti 20,1 i najbolji je skakač takmičenja, sa 173 uhvaćene lopte. Iza njega su Saša Vezenkov iz Olimpijakosa sa 171 i Valter Tavares iz Reala sa 166.

16:50

Fenerov ogroman problem i komplikovana situacija za "Žoca"

Partizan dočekuje ovaj meč sa skorom 13-11, a Fenerbahče sa 14-9. Crno-beli za sobom imaju neuspešan nastup na Kupu Radivoja Koraća, gde je izgubio u polufinalu od Crvene zvezde, dok Fener od 6. februara ne igra utakmice zbog razornog zemljotresa koji je Tursku zavio u crno.

U takvoj situaciji, Partizanov trener Željko Obradović i saradnici imali su problem da dobiju nove informacije o timu Dimitrisa Itudisa, ali osim rezultata prijateljskih utakmica nisu saznali mnogo toga.