CSKA prvi finalista Igokeinog turnira: Galatasaraj na MINUS 38 u Laktašima!

Autor Goran Arbutina

Ruska ekipa prvi je finalista turnira u organizaciji Igokee m:tel.

galatasaraj cska  Izvor: Mondo/Slaven Petković

CSKA iz Moskve prvi je finalista rođendanskog turnira Igokee m:tel!

Ruski tim je takmičenje otvorio duelom sa domaćinom u srijedu, a zatvoriće ga finalnim duelom u nedjelju uveče.

Ekipa koju predvodi Emil Rajković deklasirala je Galatasaraj razlikom od 38 poena (50:88), ne dopustivši Turcima ni promil nade za trijumf.

Mnogo čvršće, ali i raznovrsnije djelovala je ekipa CSKA u prvih 20 minuta, deset igrača se upisalo u strijelce, dok se Galatasaraj prilično muči, tako da ne čudi i povremena nervoza trenera Zvezdana Mitrovića koji je ljetos preuzeo tursku ekipu.

Za šest i po minuta Galatasaraj je dao samo dva poena, pa je nakon trojke Mbajea bilo 14:2 za moskovski CSKA.

Tek poenima Jeboe sa slobodnih bacanja turska ekipa prekinula je seriju bez poena.

Prva četvrtina završila je kao što je i počela – promašajem Galatasaraja, Radebo nije pogodio za dva i CSKA je otišao na pauzu sa prednošću 21:6.

Pokušao je Volden sa vezanih pet poena sredinom druge čevrtine da probudi svoju ekipu i smanji razliku, ali je CSKA nastavio u istom ritmu. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Rusi su vodili 38:23 uz devet igrača na listi strijelaca.

Lijepu akciju CSKA završio je Džekiri za 45:24 i tim rezultatom ušlo se u posljednji minut prvog poluvremena, u kojem se u strijelce upisao i Gafurov poenima sa slobodnih bacanja za 47:24 poslije prvih 20 minuta u Laktašima.

Seerijom 7:0 Rusi su u prva dva minuta nastavka stigli do 30 razlike - 54:24.

Do kraja ove očajne dionice za Galatasaraj igrači CSKA su stigli do prednosti 73:33, iako je u jednom trenutku bilo i 43 razlike, ali je Akpinar trojkom donekle ublažio katastrofu.

Ona je, međutim, nastavljena i u posljednjoj četvrtini, razigrali su se i Tribl i Astapkovič, a CSKA je bio neumoljiv pa je rezultat išao i do pomalo nevjerovatnih 45 razlike – 88:43.

U samom finišu turska ekipa uspjela je da smanji na konačnih 88:50.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Astapkovič, Džekiri i Mbaje sa po 14 poena, dok su kod Galatasaraja Volden i Halilović postigli po 10.

CSKA će se tako u nedjelju od 20.45 časova, na terenu Nacionalnog teniskog centra u Banjaluci, boriti za trofej na rođendanskom turniru Igokee m:tel protiv prvoplasirane ekipe iz grupe u kojoj su Partizan, Hapoel i Turk Telekom.

Galatasaraj će istog dana, ali od 17.00 časova u Laktašima, igrati za treće mjesto protiv drugopladirane ekipe iz te grupe, dok će se Igokea m:tel od 14.30 časova, takođe u Laktašima, nadmetati za petu poziciju.

Galatasaraj – CSKA 50:88

Partizan – Hapoel Jerusalim (20.00, dvorana u Laktašima)

9. septembar:

Veterani Igokee m:tel – Veterani prijatelji (17.00, Nacionalni teniski centar)

Turk Telekom – Partizan (18.30, Nacionalni teniski centar)

10. septembar:

Utakmica za peto mjesto (14.30, dvorana u Laktašima)

Utakmica za treće mjesto (17.00, dvorana u Laktašima)

Finale (20.45, Nacionalni teniski centar)

TABELA

Grupa A: CSKA 2-0, Galatasaraj 1-1, Igokea 0-2

Grupa B: Hapoel Jerusalim 1-0, Turk Telekom 0-1, Partizan 0-0

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!