Crvena zvezda na čelu Evrolige: Duškova četa pregazila Francuze, pogled na tabelu nikad ljepši za Delije!

Crvena zvezda je nakon prvog dana Evrolige na prvom mjestu elitnog evropskog takmičenja zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi nad Asvelom.

crvena zvezda prva u evroligi Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je savladala Asvel na startu takmičenja u Evroligi 94:71, a nakon te pobjede se našla na prvom mjestu na tabeli! Tim Duška Ivanovića je sa koš razlikom "plus" 21 uspeo da se nađe na vrhu, dok je Partizan nažalost počeo takmičenje porazom.

Zvezda je predvođena sjajni Šabazom Nejpijerom sa 21 poenom i Rokasom Gedraitisom sa 17 došla do najubjedljivijeg trijumfa prvog dana takmičenja. Druga na tabeli je Barselona koja je savladala Anadolu Efes 91:74. Katalonci su u posljednjoj četvrtini napravili dvocifrenu razliku, a kod pobjednika najefikasniji su bili Ernangomez sa 18, Veseli sa 16 i Laprovitola sa 13 poena. Kod nekadašnjeg prvaka Evrope samo se istakao Šejn Larkin sa 16 poena.

Na trećem mjestu poslije prvog dana takmičenja našao se Makabi koji je uz 22 poena Lorenca Brauna savladao Partizan u čijim je redovima raspoložen bio samo Aleksa Avramović sa 24. Četvrti je sada Bajern koji je u njemačkom derbiju savladao Albu 80:68, dok je Žalgiris peti nakon tijesne pobjede 82:79 nad Virtusom iz Bolonje. U petak se igra ostatak prvog kola Evrolige, a tu će se sastati Fenerbahče - Olimpija Milano, Panatinaikos i Olimpijakos, Baskonija i Real Madrid kao i Valensija i Monako.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!