Nevjerovatna pobjeda Partizana protiv Makabija, nakon što su gubili 24 poena razlike.

Partizan Makabi Evroliga uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Partizan je došao do velike pobjede nad Makabijem u 21. kolu Evrolige i to pošto je gubio 24 poena razlike u prvom poluvremenu. Kao i mnogo puta tokom istorije, navijači su "dali vjetar u leđa" svojim igračima, a to su prije svih iskoristili Pi Džej Doužer i Džejms Naneli i doveli su crno-bijele do važnog trijumfa 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12).

Pobeda je utoliko veća kada se zna da se Partizan u prvih pet minuta meča nije ni pojavio. Gubili su 16:0, sve su promašivali domaći igrači, dok je Makabi igrao bez greške gotovo cijelo poluvrijeme (8/14 za tri) i sa ogromnom razlikom je otišao na pauzu. Tražio je od svojih igrača Željko Obradović da odigraju agresivnije u odbrani, što su ga poslušali, zato su baš na taj način u trećoj dionici "prelomili" meč uz znatno bolju energiju.

Nije se Makabi predavao, pokušavali su da se vrate u meč na sve načine, ali ih šut više nije služio kao u prvom dijelu igre, tako da su promašili veliki broj zicera dok su crno-bijeli manje griješili, vjerujući sve vrijeme da je moguće da dođu do pobjede iako su već bili viđeni kao poražena ekipa.

PARTIZAN: Smit, Ledej 7p, 5sk, 3as, Panter 5p, 2 sk, Smailagić 9p, 5sk, Jaramaz 5p, 3as, Naneli 20 p, 9sk, 5as, Trifunović 8p, 5sk, Doužer 23p, 7 sk, Ponjitka, Kaboklo 11p, 4sk.

MAKABI: Klivlend 5p, Veb 7p, 5sk, Braun 7p, Boldvin 19p, 5as, Sorkin 14p, 6sk, Dibartolomeo 4p, Rivero 9p, Nibo 5p, 6sk, Blat 9p, Kolson 8sk.

22:55

Evo šta kaže tabela!

Standings provided by Sofascore

22:46

Kako je Partizan pobedio?

Makabi je otvorio utakmicu sa 16:0, vodili su 24 poena razlike u prvom poluvremenu, a onda su Džejms Naneli i Pi Džej Doužer "dodali gas" u napadu, dok su crno-beli zategli odbranu. Već u trećoj deonici uspeli su da se vrate u meč (31:15), a nakon što je početkom poslednje četvrtine isključen Džejms Naneli - uspeli su da dobiju novu energiju sa tribina i dođu do 11. pobede ove sezone u Evroligi.

Ključ je bila odbrana, Makabi je postigao samo 27 poena u drugom poluvremenu, što je recimo manje nego što su uspeli u prvih deset minuta utakmice. Sve to ne bi bilo moguće ni bez navijača koji su i ovoga puta ispunili Arenu do poslednjeg mesta i bodrili svoje igrače i kada je bilo najteže.

22:42

Šta kaže statistika?

22:37

KRAJ!

Partizan je pobedio Makabi 88:79 posle velikog preokreta!

22:37

40' [85:79] - Pobeda je tu!

Promašaj i Koltsona za tri poena, bio je sam, slobodna bacanja je dobio Zek Ledej na 17,7 sekundi. Jedno je pogodio!

22:35

40' [84:79] - Drama!

Sudije su dodelile loptu Partizanu na 47 sekundi do kraja.

22:32

38' [84:79] - Opet nesportska!

Nesportska i za Smailagića, zaustavio je Veba u kontri, a onda promašaji zicera na sve strane.

22:29

38' [84:77] - Doužer!

Sada čudna dva minuta, dosta promašaja, ali Doužer pogađa za 23. poen na meču. Odličan je na današnjem meču, ali vraća Boldvin na drugoj strani. Dva i po minuta do kraja!

22:22

35' [80:71] - Doužer, pa Panter!

Još jedna trojka za Partizan u ovoj deonici, sada je Doužer iz ugla bio precizan, pa crno-beli imaju prednost od devet poena nakon poena Pantera. Verovali ili ne, to su mu prvi poeni na meču!

22:15

33' [75:69] - Idu trojke!

Dve uzastopne trojke Partizana, Jaramaz je opet naterao Arenu da "eksplodira", šest razlike za crno-bele!

22:11

31' [67:69] - Isključen je Naneli!

Nakon pregledanog snimka utvrđeno je da je Naneli napravio drugu nesportsku i isključen je sa utakmice. Mora čak da ode u svlačionicu dok mu publika skandira "Naneli". Ušao je Panter umesto njega.

22:06

30' [67:67] - Boldvin!

Pogodio je Boldvin za izjednačenje na kraju treće deonice, tražio je i dodatno slobodno bacanje, ali nije ga dobio. 31:15 za Partizan u trećoj deonici!

22:01

30' [67:64] - Preokret!

Sjajna odbrana Partizana, pa zakucavanje Ledeja uz faul, tako da su crno-beli napravili preokret!

21:56

28' [60:60] - Izjednačenje!

Eksplozija u Areni, flouter Nanelija za izjednačenje - 24:8 u ovoj četvrtini!

21:52

26' [54:60] - Trojka!

Neverovatno, opet je Makabi otišao na devet razlike, nepotrebno su "oživeli" Izraelce, međutim Trifunović pogađa trojku iz ugla. Jako dobra njegova utakmica za sada.

21:49

Nesportska!

Nesportska za Nanelija u kontri, udario je u lice Veba u kontri i šteta je za crno-bele što bi ovo moglo da ih izbaci iz sjajnog ritma u kome su.

21:47

26' [51:56] - Naneli!

Trojka za minus pet, sve je eksplodiralo!

21:44

25' [48:56] - Jednocifrena razlika!

Ako nešto savršeno funkcioniše za Partizan danas onda je to ofanzivni skok, pa tako Kaboklo pravi velike probleme Makabiju, a Naneli spušta na 10 razlike!

21:39

23' [40:54] - To je energija!

Majstorija igrača Partizana za "eksploziju" u Areni. Bacio se Smailagić u aut i "zavrnuo" loptu, potom je Trifunović na isti način pronašao Jaramaza, tako da su crno-beli došli do poena u napadu u kom je delovalo da će izgubiti loptu. Ipak, odmah jeftini poeni na drugoj strani.

21:32

Ima li preokreta?

"Mora da se promeni agresivnost u odbrani, kao što je bilo nekoliko minuta u drugoj četvrtini", rekao je Obradović na poluvremenu.

21:19

Poluvreme - 52:36 za Makabi!

"Živnuo" je Naneli, samim tim i Partizan, ali Makabi se i dalje "gosti" pod košem crno-belih. Prednost koju je Makabi imao je skoro prepolovljena, ali je to i dalje ogromna prednost za Izraelce koji su maksimalno eksploatisali sve mane u defanzivni jadranskog šampiona (8 od 14 za tri poena šutira Makabi).

21:13

18' [29:44] - Može li Partizan da se vrati?

Malo bolja energija igrača Partizana u napadu, uspeli su da dođu do "jedan plus dva" preko Smailagića i Doužera, pa trojke Nanelija, ali i dalje Makabi ne staje u napadu. Nije dovoljno čvrst Makabi u odbrani i to je jedini recept koji moraju da prate kako bi se uključili u utakmicu...

21:04

15' [20:39] - Evo i crno-belih!

Sada tajm-aut Kataša, napravio je Partizan seriju 5:0 preko Nanelija i Doužera!

21:00

14' [15:39] - Panter...

I ovo je problem - Kevin Panter ima tri faula za 14 minuta utakmice, a nije uspeo da se upiše u strelce.

20:56

12' [13:37] - Ogromna razlika!

Ljuti se Obradović na sudije zbog propusta, ali ni to nije trgnulo njegovu ekipu. I na startu druge četvrtine ista slika, smušena igra crno-belih u napadu, a Makabi ništa ne promašuje!

U međuvremenu nešto je uletelo na teren i sudija je opomenuo navijače.

20:50

10' [11:29] - Najgora četvrtina Partizana!

Neverovatna prva četvrtina Makabija, gotovo sve su pogodili gosti. Partizan za sada jako loš, pre svega u odbrani, dok ni u napadi nema energije, jedino je Doužer ostavio pozitivan utisak.

20:46

8' [7:23] - Makabi ne pušta nogu s gasa!

Boldvin za tri, pa Dibartolomeo za dva... Neverovatno u kakvoj je seriji Makabi na početku meča!

20:44

7' [5:18] - Pojavio se Partizan!

Konačno se Partizan "upisuje" na semafor, Kaboklo je pogodio trojku sa vrha kapice i odmah razgalio navijače, što koristi Doužer i odmah prodorom napada nepostavljenu Makabija.

20:41

6' [0:16] - Partizan ne igra!

Pet minuta bez poena Partizana, činilo se da će i Makabi da stane posle prvog odbranjenog napada na meču, međutim Sorkin je raspoložen. Opet zove tajm-aut Željko Obradović!

20:38

4' [0:14] - Neverovatno!

Nibo uz faul pogađa, pa je precizan i sa slobodnih bacanja. Panter i Smit izlaze iz igre, a ušli su Naneli i Doužer.

20:36

3' [0:11] - Traje serija!

Baš loš početak Partizana, serija je sada otišla na 11:0 posle pogodaka Brauna i Sorkina.

20:33

2' [0:5] - Tajm-aut za Obradovića!

Ljut je Željko Obradović zbog slabog početka utakmice i serije Makabija od 5:0, tako da je posle 72 sekunde pozvao tajm-aut. Ljut je zbog odbrane na Nibu, kao i kontre u kojoj je Braun pogodio trojku.

20:30

Startne petorke!

PARTIZAN: Smit, Panter, Trifunović, Ledej i Kaboklo.
MAKABI: Braun, Boldvin, Sorkin, Kolson i Nibo.

20:11

Promene u timu!

Večeras u sastavu Partizana nema Danila Anđušića i Tristana Vukčevića, odnosno Aleksu Avramovića koji nije skroz spreman. U sastav se vratio Alen Smailagić.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:01

Đurović kritikuje Ledeja!

"Ledej i Doužer kao da nisu bili na terenu. Ledej nije bio na terenu prošlu utakmicu i svi su pričali da nedostaje, a ovo kako je igrao - bolje da nije!", rekao je Đurović o jednom od najboljih igrača Partizana koji je za oko 25 minuta na terenu protiv Fenerbahčea upisao samo jedan poen.

17:24

Šta kaže Žoc?

"Gledali smo ih kako su dominirali protiv Virtusa, odigrali su izvanredno, a vidim po komentarima igrača da su pozitvno reagovali posle poraza od Fenerbahčea. Makabi može da igra sa dva visoka ili sa četiri niska košarkaša, imaju pojedince sposobne da rešavaju situacije 'jedan na jedan' i kvalitetni su prilikom ofanzivnog skoka, što ih krasi godinama. Ima još 14 kola do kraja, svaka utakmica za nas je kao malo finale", istakao je Obradović.

17:22

Čeka se Zek Ledej!

Važna vest za Partizan je što će jedan od najboljih košarkaša crno-belih Zek Ledej opet biti u timu, dok je Aleksa Avramović počeo da trenira sa ekipom i blizu je povratka.

17:19

Dobro došli u MONDO live!

Partizan večeras od 20.30 u beogradskoj "Areni" dočekuje Makabi i želi da se revanšira Izraelcima za poraz u prvom delu sezone. U jedinom meču koji je Makabi odigrao u Tel Avivu ove godine savladali su Partizan 96:81, međutim od tada se mnogo toga promenilo u oba tima.

Videćemo da li večeras tim Željka Obradovića može da se vrati na pobednički kolosek pošto je izgubio četiri od pet poslednjih mečeva, poslednji u utorak protiv Fenerbahčea (91:76).