KK Crvena zvezda Olimpijakos prenos uživo livestream Evroliga

Zvezda pala poslije drame: Nestvarni Rajt utišao Arenu, Gedraitis promašio najvažniji šut!

Crvena zvezda izgubila od Olimpijakosa u Evroligi.

KK Crvena zvezda Olimpijakos prenos uživo livestream Evroliga Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Crvena zvezda izgubila je od Olimpijakosa u pretposljednjem kolu Evrolige - 86:89. Bio je ovo posljednji meč srpskog tima pred svojim navijačima ove sezone u elitnom takmičenju. Borba se vodila do posljednjeg minuta i na kraju je gostujući tim odnio pobjedu.

Rokas Gedraitis promašio je najvažniji šut na meču kada je promašio cijeli obruč u šutu za tri koji je mogao da donese izjednačenje, ali je nerješiva enigma za crveno-bijele bio Mozes Rajt (20, 4sk). U završnici je pogodio i trojku, vjerovatno i najvažniji šut na meču.

• ZVEZDA: Smart, Teodosić 6 (8as), Hanga 19, Davidovac 1, Mitrović 8, Lazić, Bolomboj 19 (12sk), Ilić, Nedović 15 (4as, 4sk), Gedraitis 16 (1/4 za tri, 7sk), Gilespi, Jago 2
  • OLIMPIJAKOS: Vokap 12 (5as, 4sk), Gos 10 (6as), Rajt 20 (4sk), Kenan 3, Larencakis 2, Long 5, Fal 4 (6as, 5sk), Papanikolau 12 (6as), Brazdeikis 3, Peters 9 (3sk), Sikma 2, Mekisik 7

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:07

STRELCI

21:04

KRAJ

Gotovo je, Zvezda je izgubila u Areni - 86:89. U poslednjem napadu Teodosić je pokušao da pronađe Nedovića, prejako dodavanje, završilo je u autu, bez šanse za šut i eventualni produžetak.

21:03

40' - BOLOMBOJ

Nedović promašuje trojku, Bolomboj se bori i vraća loptu u koš - 86:87. Brz faul na Vokapu.

21:02

40' - LONG SA PENALA

Teodosić je faulirao Mitro Longa, Barcikas je tražio nesportsku, sudije su gledale snimak i nisu promenile odluku, a Long je promašio oba - 84:87.

21:00

40' - GEDRAITIS PROMAŠUJE CEO OBRUČ!

Posle tajm-auta napad za Gedraitisa koji promašuje ceo obruč u šutu za tri - 84:87.

20:57

40' - TROJKA RAJTA!

Nestvarni Mozes Rajt ostaje na šutu za tri i pogađa, Sferopulos traži tajm-aut na 25 sekundi pre kraja - 84:87!

20:57

40' - OPET RAJT, A ONDA HANGA!

Poeni Rajta iz teške pozicije, a onda Hanga pogađa za izjednačenje - 84:84!

20:53

39' - RAJT PROMAŠIO OBA PENALA, GEDRAITIS DAO TROJKU

Teodosić je faulirao Rajta koji je promašio oba penala, Teodosić je promašio za tri, a Gedraitis daje trojku - 81:82!

20:51

38' - POLOVIČNI SA PENALA

Rajt i Hanga su polovični sa penala - 78:82.

20:49

38' - PAPANIKOLAU, PA NEDOVIĆ

Papanikolau pogađa trojku, posle čega Nedović dobija faul i daje oba slobodna bacanja - 77:81.

20:48

37' - BOLOMBOJ ZAKUCAVA!

Sjajan napad Zvezde posle promašaja Papanikolaua, Bolomboj je zakucao posle dodavanja Teodosića - 75:78.

20:47

37' - TEHNIČKA NEDOVIĆU

Nedović je žustro protestovao što mu nije dosuđen faul kada ga je Mitro-Long sapleo, objašnjavao je toe sudijama i dobio je tehničku, Papanikolau je iskoristio poklon - 73:78.

20:46

37' - MAJSTORIJA TEODOSIĆA

Sjajno dodavanje Teodosića i laki poeni Gedraitisa - 73:77.

20:44

36' - DABL-DABL BOLOMBOJA

Bolomboj hvata promašaj Nedovića, pa poentira i sada ima dabl-dabl upčinak od 15 poena i 10 skokova - 71:75.

20:41

35' - RAJT I NEDOVIĆ

Nedović pogađa preko Rajta, a onda centar Olimpijakosa pogađa na drugoj strani, Hanga nije uspeo da poentira na obruču, još nema poene u drugom poluvremenu - 69:73.

20:40

34' - RAJT SA PENALA

Bolomboj je faulirao Rajta i napravio treću ličnu, a on je dao oba penala - 67:71.

20:38

33' - SFEROPULOS TRAŽIO PROVERU I DOBIO PENALE

Papanikolau je faulirao Davidovca, sudije su prvo pokazale da je faul i da nije pri šutu, što je značilo da nema slobodnih bacanja. Sferopulos je tražio "čelendž" i posle snimka je promenjena odluka, Dejan je dao jedno od dva penala - 67:69.

20:35

33' - KRAJ ZA MITROVIĆA

Mitrović je dobio petu ličnu grešku i za njega je meč završen, Bolomboj se vratio na parket, a Rajt je bio siguran sa penala - 66:69.

20:32

33' - DAVIDOVAC I APLAUZI ZA BOLOMBOJA

Vokap promašuje za tri, Davidovac hvata loptu i tom prilikom je fauliran. Bolomboj je dobio mali odmor, cela dvorana mu skandira. Mitrović je poentirao, ali sudije pokazuju da je napravio faul u napadu pre toga - 66:67.

20:31

32' - BOLOMBOJ

Bolomboj je prvo uspeo da se izbori za novi napad, pa da bude viši u borbi za "mrtvu loptu" i onda da poentira iz veoma teške pozicije - 66:67.

20:28

31' - RAJT ZAKUCAVA, TEODOSIĆ GREŠI

Rajt zakucava posle ofanzivnog skoka, Teodosić promašuje trojku, Bolomboj hvata loptu, vraća za Miloša koji pravi faul u napadu posle čega Mitro-Long poentira - 64:67.

20:23

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Jago greši, nema ritam, menja ga Hanga, a Teodosić posle toga daje trojku sa oko osam metara za prvo vođstvo Zvezde na utakmici - 64:63!

20:21

29' - PROMAŠAJI FALA I MAJSTORIJA BOLOMBOJA

Bolomboj je faulirao Fala koji je promašio oba penala, Teodosić je potom pronašao Bolomboja koji se sjajno snašao, poentirao pod faulom Vokapa i dao dodatno bacanje za izjednačenje - 61:61!

20:19

28' - LONG PREKO JAGA

Prve minute na meču dobio je Mitro-Long i odma hje pogodio trojku preko Jaga, a onda je Bolomboj izvukao poene iz teške pozicije - 58:61.

20:18

27' - MITROVIĆ SA PENALA

Gos pravi treću ličnu, faulira Mitrovića koji je dao oba penala - 56:58. U igru je ušao i Jago.

20:14

26' - TROJKA GOSA

Posle tjam-auta Gos pogađa trojku, a Nedović ne uspeva da poentira - 52:55.

20:11

25' - NEDOVIĆ ZA IZJEDNAČENJE!

Nedović pogađa trojku za izjednačenje, ulazi u seriju, a Barcokas je besna - 52:52!

20:10

25' - TROJKA NEDOVIĆA!

Nedović pogađa za tri, Zvezda se vratila u igru - 49:52. Posle toga je Mitrović ukrao loptu i Piters ga je faulirao.

20:07

24' - FAL, PA GEDRAITIS

Fal lako poentira, pa onda pogađa i Gedraitis - 46:52.

20:05

22' - BOLOMBOJ

Vokap daje trojku, a prve poene za Zvezdu u drugom poluvremenu daje Bolomboj - 41:48.

20:03

21' - TROJKA PAPANIKOLAUA

Bolomboj je izblokiran, pa je Olimpijakos na drugoj strani posle ofanzivnog skoka uspeo da dođe do poena, Papanikolau je ostao sam i pogodio trojku - 39:45.

19:48

STRELCI, HANGA BLISTA

ZVEZDA: Smart, Teodosić 3 (3as), Hanga 15 (4/5 za tri, 3sk, 2 uk.l), Davidovac, Mitrović 4, Lazić, Bolomboj 4 /4sk), Ilić, Nedović 2 (3as), Gedraitis 9, Gilespi, Jago 2

OLIPMIJAKOS: Vokap 5, Gos 5, Rajt 3, Kenan 3, Larencakis 2, Mitro-Long, Fal 2 (4as), Papanikolau 2 (4as), Brazdeikis 3, Piters 7, Sikma 2, Mekisik 7

19:46

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Zvezda je u zaostatku, Hanga je pogodio trojku, a Barcokas je tražio tajm-aut na dve desetinke pre kraja poluvremena. Nije bilo vremena za napad - 39:42.

19:42

19' - BOLOMBOJ SA PENALA

Bolomboj je fauliran na šutu, Fal je napravio drugu ličnu, a Džoel je dao oba penala - 36:38.

19:41

19' - GEDRAITIS PREKO FALA

Vokap promašuj posle tajm-auta Barcokasa, a Gedraitis poentira preko Fala - 34:38.

19:38

18' - HANGA ZAKUCAVA

Hanga promašuje "flouter", pa hvata svoj promašaj i zakucava - 32:38.

19:37

18' - GREŠI NEDOVIĆ

Nedović faulira Sikmu, Brazdeikis pogađa trojku, pa onda Nedović pravi grešku i šalje loptu u aut, Ilić je krenuo u reket, Nemanja to nije primetio - 30:38.

19:35

17' - NEDOVIĆ SE UPISAO

Prvi poeni Nedovića na utakmici - 30:35.

19:33

16' - GOS I RAJT

Gos odmah vraća trojku, posle čega Rajt krade loptu Mitroviću koji ga faulira i sprečava zakucavanje. Mozes je dao oba penala - 26:35.

19:32

15' - PONOVO HANGA

Treća trojka Hange iz četiri pokušaja - 26:30!

19:28

14' - ZAKUCAVANJE I NOVA REAKCIJA

Rajt zakucava u kontri posle greške Hange, pre toga je Nedović pao na parket, sporo se vraćao i Mekisik je to iskoristio da pogodi otvorenu trojku. Sferopulos traži minut odmora - 21:30.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:27

13' - HANGA ZA TRI

Hanga pogađa za tri i vraća Zvezdu u igru - 21:25. U međuvremenu je Jago otišao na klupu jer je napravio nekoliko grešaka.

19:23

11' - SERIJA ZVEZDE

Drugu četvrtinu Zvezda započinje serijom 4:0, Gedraitis je pogodio u kontri posle sjajnog dodavanja Mitrovića preko celog terena - 18:23.

19:19

10' - OLIMPIJAKOS VRATIO PREDNOST

Olimpijakos je vratio prednost, Teodosić je pogodio trojku, a posle prve četvrtine srpski tim je u zaostatku - 14:23.

19:17

9' - GREŠKE I PITERS

Dve velike greške Zvezde u dva napada i sve to kažnjava Piters, daje pet poena u nizu, a posle promašaja Teodosića ga je Jago faulirao i on je pogodio oba penala i vratio prednost gostima - 11:19.

19:16

8' - BOLOMBOJ BLOKIRA FALA!

Najlepši potez u dosadašnjem toku meča, Fal je primio loptu, krenuo da zakuca, a Bolomboj ga je sjajno izblokirao - 11:12.

19:15

8' - JAGO

Ušao je i Jago na parket i poentirao posle prodora, Zvezda je opet u igri - 11:12.

19:12

7' - TROJKA HANGE

Promašuju gosti, Teodosić pokreće kontru i iz drugog napada Hanga dolazi do poena, daje trojku za seriju srpskog tima od 6:0 - 9:12!

19:11

6' - GEDRAITIS POD FAULOM

Ušao je i Gedraitis u igru i pogodio pod faulom - 6:12.

19:08

5' - TEODOSIĆ NA PARKETU

Uveo je Sferopulos Teodosića umesto Nedovića posle tajm-auta, a Hanga je promašio otvorenu trojku - 2:8.

19:06

4' - OPET VOKAP

Ukradena lopta, poeni Vokapa u kontri, Sferopulos traži minut odmora - 2:8!

19:05

3' - TROJKA KENANA

Nedović promašuje dva šuta, a Kenan daje trojku na drugoj strani - 2:6.

19:03

2' - TROJKA VOKAPA

Prve poene na meču dao je Vokap, pogodio je za tri, a onda je Bolomboj poentirao na drugoj strani - 2:3.

19:02

1' - MEČ JE POČEO

Meč u Areni je počeo, Papanikolau je promašio ugvorenu trojku, a onda je Lazić promašio polaganje na prodoru.

POSEBNI DRESOVI I SEĆANJE

Pre meča Zvezda obeležava 50 godina od osvajanja prvog klupskog evropskog trofeja, pa je tim povodom predstavila i posebne dresove koji će biti na aukciji.

18:03

FAN ZONA ISPRED ARENE

Zvezda je spremila fan zonu za navijače ispred Arene.

17:55

OLIMPIJAKOS IMA IMPERATIV POBEDE

Grčki tim za razliku od Zvezde ima imperativ pobede pošto se bori za mesto među šest najboljih timova što bi značilo i direktan prolaz u plej-of. Trenutno su šesti sa skorom 20-12, koliko ima i petoplasirani Fenerbahče, Makabi je odmah iza (19-13).

Standings provided by Sofascore

17:50

ZVEZDA HOĆE DA OBRADUJE NAVIJAČE

Zvezda igra poslednji meč pred domaćom publikom u Evroligi ove sezone, pošto u poslednjem kolu gostuje Efesu. Upravo je želja da se oduže navijačima jedan od glavnih motiva za pobedu srpskom timu.

"Igramo protiv ekipe koja je skrojena za nastup na završnom turniru. Imaju iskustva, imaju kvaliteta. To je tim koji se sada bori da obezbedi prednost domaćeg terena. Imaće dodatnu motivaciju. Za nas je takođe veoma važno da završimo regularni deo sezone na domaćem terenu pozitivnim rezultatom. Zato ćemo se boriti svima snagama da sutra pobedimo", rekao je Janis Sferopulos.