KK Crvena zvezda slavila važan evroligaški trijumf na gostovanju crno-bijelima.

KK Crvena zvezda savladala je Partizan u Beogradskoj areni poenima Nemanje Nedovića sa linije penala na sekund do kraja. Tim pogocima on je donio 14. evroligaški trijumf svom timu u 24 kola i na 10 kola prije kraja vratio ga u dobru poziciju u borbi za plej-of.
Momente napetosti pred Nedovićeva slobodna bacanja pratili su trenuci slavlja Crvene zvezde na terenu. Igrači su jedni drugima otrčali u zagrljaj, a kraj terena su bili zagrljeni sa predsjednikom KK Crvena zvezda Željkom Drčelićem.
Čak je i uobičajeno mirni i "zakopčani" Janis Sferopulos na putu ka tunelu na trenutak slavio i pokazao prstom ka Delijama, posvetivši im na taj način veliku pobjedu.
"Pružili smo im veliku radost"
"Ovo je velika pobjeda, ali samo jedna. Idemo dalje, iz meča u meč do kraja sezone. Hoću da zahvalim navijačima na podršci i mislim da smo im danas pružili veliku radost", rekao je Sferopulos poslije utakmice na konferenciji za novinare.
Zvezda će sljedeću utakmicu igrati u nedjelju u ABA ligi protiv Igokee od 18 časova, a potom će u utorak u Beogradskoj areni dočekati ASVEL i imati još jednu priliku da zakorači ka nokaut fazi. Potom će u četvrtak, 6. februara, gostovati Albi u posljednjoj utakmici pred pauzu u Evroligi do kraja februara.
Pogledajte kako u ovom trenutku izgleda tabela Evrolige.