Igokei dosta poluvrijeme protiv Kaknja

"Igosi" su u sklopu 3. kola Lige za prvaka BiH savladali Kakanj.

LIGA ZA PRVAKA BIH - 3. KOLO: Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Igokea se iskupila za poraz od Bosne u Sarajevu.

Kritike trenera Dragana Bajića i najavljene sankcije "igosima" od strane klupskog predsjednika Igora Dodika urodile su plodom u subotu uveče, ali samo u drugom poluvremenu trećeg kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Iako su nakon 20 minuta igre imali zaostatak od devet poena, izabranici Dragana Bajića su u drugom dijelu meča ušli u pravi ritam i taj dio igre riješili u svoju korist sa 25 poena razlike:

IGOKEA – KAKANJ 91:75 (20:20, 13:22, 30:18, 28:15)!

Aktuelni šampioni BiH su prvu četvrtinu odigrali u egalu, da bi u drugoj poptuno potonuli i na odmor otišli sa devet poena zaostatka.

Ipak, u drugom poluvremenu "igosi" su pokazali pravo lice, stali u "stav", zatvorili linije dodavanja u odbrani, dok su u napadu kroz timsku igru pronalazili mnogo bolja rješenja u napadu što ih je na koncu dovelo do pobjede od 16 poena viška.

Najefikasniji u domaćem timu je bio Dominik Artis koji je postigao 25 poena i zabilježio 6 asistencija, Robert Rikić je dodao 17, a dvocifreni su još bili Stefan Glogovac sa 11 i Dalibor Ilić sa 10 poena.

Na drugoj strani, Milivoje Božović ubacio 22 poena, a 16 je dodao Nikola Gaćesa.

STRIJELCI:

IGOKEA: Šibalić 7, Rikić 17, Radivojević 4, Ilić 10, Artis 25, Glogovac 11, Gajić 9, Ljubičić 6, Ponjavić 2.
KAKANJ: Dedić 11, Zahiragić 4, Božović 22, Mirković 6, Gaćeša 15, Merdanović 6, Buza 3, Muflizović 2, Palavra 6.

LIGA ZA PRVAKA BIH - 3. KOLO:

Široki – Bosna 95:68
Spars – Zrinjski 91:66
Igokea – Kakanj 91:75

TABELA: Zrinjski 2-1, Igokea 2-1, Kakanj 2-1, Bosna 1-2,  Široki 1-2, Spars 1-2.