Igokea se vratila na vrh: Čapljina razbijena u Aleksandrovcu

Košarkaši Igokee zabilježili su šestu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine i vratili se na lidersku poziciju na tabeli nakon sedam odigranih kola.

"Igosima" ne ide dobro u ABA ligi, ali zato u prvenstvu BiH nižu same pobjede!

U utorak uveče u dvorani "Nenad Baštinac", izabranici Dragana Bajića savladali su ekipu Čapljine rezultatom 73:59 (22:11, 24:13, 15:21, 12:14).

Već nakon prvog poluvremena, kada su "igosi" vodili sa 22 razlike, bilo je jasno da će Igokea osvojiti bodove, mada je u trećoj četvrtini uslijedio pad u igri Bajićevog tima, pa su gosti uspjeli da smanje rezultat iako pobjeda nije dovedena u pitanje.

Do šestog ovosezonskog trijumfa, Igokeu je odveo trojac Đorđe Gagić sa 16 poena, Sava Lešić je uknjižio 15 pogodaka, dok je jedan manje upisao Litvanac Vaidas Kariniauskas.

U taboru hercegovačke ekipe, koja je zabilježila peti poraz u sezoni, prvo ime utakmice bio je Vladimir Ivelja sa 15 koševa.