Leotar slavio u sarajevskom predgrađu, kraj serije Bratunca

Košarkaši trebinjskog Leotara zabilježili su sedmu pobjedu u Ligi Bosne i Hercegovine.

Košarkaška liga BiH: Rezultati 10. kolo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Trebinjci su u nedjeljnom susretu 10. kola savladali Vogošću na njenom parketu rezultatom 84:93 (10:30, 17:25, 32:11, 25:27).

Poslije sjajnog prvog perioda u kojem je Leotar stekao "plus 20", uslijedila je nova dobra partija gostiju koji su na odmor u poluvremenu otišli sa prednošću od 28 poena (55:27).

Međutim, Vogošćani su žestoko uzvratili u trećoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist sa "plus 21", i rezultatski se vratili u meč.

Ipak, u odlučujućih 10 minuta više hladnokrvnosti i iskustva pokazali su gosti iz Trebinja i zasluženo stigli do novih bodova.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Marko Rikalo sa 20 i Vladimir Aleksić sa 17 poena, a dvocifreni učinak još su ostvarili i Srđan Damjanović (14), Đorđije Ninković (12) i Aleksandar Andrejević (11).

Kod domaćina istakao se Džejms Kembl sa 20 koševa.

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Seriju od tri vezane pobjede prekinuo je Bratunac, porazom u Kaknju, koji je s druge strane takođe prekinuo niz, ali negativan od tri vezana poraza - 86:83 (19:26, 27:19, 19:25, 21:13).

Trojica igrača domaćina najzaslužniji su za trijumf i to Ermin Dedić sa 19 pogodaka, te Adnan Arslanagić i haris Curevac sa po 17 postignutih poena, dok je u bratunačkom taboru najefikasniji bio Nikola Gajić sa 20 koševa.

Pored njega, odličnu partiju pružili su Dejan Ćup sa 17 i Mladen Pantić sa poenom manje.