Tri meča – tri poraza "zmajeva": Makedonci ponovo nadigrali najbolje bh. odbojkaše

Ovog puta, bh. selekcija nije uspjela da osvoji ni set, kao prije tri večeri

Odbojka EURO 2021 kvalifikacije BiH Sjeverna Makedonija 0 3 Izvor: Anadolija/Umeys Sulejman

Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala večeras i treći poraz u Skoplju, u okviru kvalifikacija za EURO 2021.

Za bh. tim je, na startu drugog kvalifikacionog turnira, ponovo bio koban domaćin, koji rivalu ove večeri, za razliku od prvog meča, nije prepustio nijedan set:

BiH – SJEVERNA MAKEDONIJA 0:3 (20:25, 24:26, 13:25)

Prije tri večeri, igrači Ifeta Mahmutovića zaprijetili su da "zakuvaju" stvari osvajanjem trećeg seta, ali Makedonci večeras nisu dozvolili taj scenario.

Prvi su riješili rezultatom 20:25, drugi na razliku (24:26), a u trećem već na startu (0:6) stavili do znanja "zmajevima" da će ove večeri doživjeti maksimalan poraz.

Bh. tim nema ni teoretske šanse da zaigra na Evropskom prvenstvu, a posljednji kvalifikacioni meč odigraće sutra protiv Turske.

Inače, plasman na prvenstvo Evrope izboriće sedam pobjednika kvalifikacionih grupa, te pet najboljih drugoplasiranih timova.

Direktan plasman na prvenstvo Evrope izborile su četiri selekcije-domaćini (Poljska, Češka, Estonija i Finska), te osam najbolje plasiranih ekipa sa prošlog takmičenja (Srbija, Slovenija, Francuska, Rusija, Italija, Ukrajina, Njemačka i Belgija).