Izviđač eliminisan iz Evrope: Težak poraz Ljubušaka u Češkoj

Poslije poraza u Ljubuškom, "skauti" doživjeli još jedan neuspjeh od Dukle iz Praga.

dukla prag izviđač 34:24 ehf evropski kup  Izvor: Promo/RK Izviđač

Dvostrukom pobjedom nad šampionom BiH, rukometaši Dukle iz Praga izborili su plasman u treće kolo EHF Evropskog kupa.

Poslije 28:26 u Ljubuškom, Česi su pred svojim navijačima slavili ubjedljivo 34:24 (17:11), te tako eliminisali Ljubuški sa međunarodne scene.

Teško je bilo očekivati da "skauti" nakon domaćeg poraza mogu parirati evidentno kvalitetnijem rivalu, što se pokazalo već nakon prvih 30 minuta. Češki tim vodio je 17:11 na pauzi, a već početkom drugog poluvremena stekao je devet golova prednosti i tada je sve bilo riješeno.

Na golu Dukle briljirao Tomaš Petržala sa čak 17 odbrana, a najefikasniji sa po pet golova u pobjedničkom timu bili su Danijel Kristek i Marek Hlinka.

Isti broj golova za Izviđač postigao je Mihael Bebek.

Izabranici Tonija Čoline sada se okreću domaćih obavezama, gdje ih očekuje velika borba za odbranu titule osvojene prošle sezone.

Poslije pet odigranih kola u Premijer ligi BiH, Izviđač je drugoplasirani tim iza Borca m:tel, sa skorom od četiri pobjede i jednog poraza.

Podsjetimo, porazima od italijanskog Konversana put u EHF Evropskom kupu okončala je Sloga iz Doboja, dok će treći bh. predstavnik Borac m:tel sutra na "Kosovu" pokušati da odbrani tri gola prednosti iz "Borika" protiv Bese (28:25) i tako spasi čast bh. rukometa plasmanom u treće kolo.