Strahinja Erić ponovo nastupio na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu

Reprezentativac Bosne i Hercegovine u skijaškom trčanju Strahinja Erić osvojio je 87. mjesto u trci na 15 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Strahinja Erić 87. na drugom nastupu na ZOI Peking Izvor: Facebook/Olimpijski komitet BiH

Bh. olimpijac je trku u disciplini 15 kilometara klasičnim stilom prešao u vremenu od 48:38.3 i zauzeo 87. poziciju.

Ukupno je 97 takmičara počelo trku, a Strahinja je za pobjednikom Iivom Niskanenom iz FInske zaostao 10 minuta, 43 sekunda i pet desetinki.

Bio je ovo drugi nastup mladog Strahinje na ZOI u Pekingu jer je prethodno osvojio 59. mjesto u sprintu.

Erića još u Pekingu očekuje nastup i na trci 50 kilometara slobodnim stalom, koja je zakazana za 19. februar.