Radnik slavio u derbiju Premijer lige BiH, Modriča bolja od Borca

Odigrano mečevi devetog kola odbojkaške Premijer lige BiH.

OK Radnik Bijeljina Izvor: Promo/OK Radnik Bijeljina

Radnik je u derbiju 9. kola odbojkaške Premijer lige BiH slavio u gostima protiv Kaknja 3:1, te tako nastavio trku sa Napretkom iz Odžaka za prvo mjesto.

Iako su Bijeljinci izgubili prvi set na razliku (24:26), u naredna dva su bili bolji, pa je aktuelni šampion stigao do vođstva (20:25, 17:25). Nisu se predali domaći, ekspresno su se vratili u meč, dominantnom igrom u četvrtom setu (25:19), pa se ušlo u odlučujući, peti.

A tamo je ponovo bolji bio Radnik, slavio 15:11, te upisao dva boda, dok je jedan pripao domaćinu. Bila je ovo jedina gostujuća pobjeda u devetoj rundi prvenstva BiH, u kojem su viđena čak tri meča koja su riješena tek nakon pet setova.

I tim iz Odžaka u ovom kolu stigao je do osmog slavlja. Iako je sarajevska Bosna pružila žestok otpor, pomalo i neočekivano uzela set, Napredak je slavio 3:1 i sada ima skor 8-1 kao i Radnik, s tim da Odžačani imaju 25 bodova, a Bijeljinci 20.

Ulogu favorita upravdali su igrači Domaljevca, koji su na svom terenu porazili brčansko Jedinstvo maksimalnim rezultatom 3:0, dok je najviše uzbuđenja viđeno u duelu Modriče i Borca, koji su Modričani riješili u svoju korist tek nakon taj-brejka.

Banjalučani su vodili 1:0 u setovima (20:25), Modričani uspjeli da preokrenu (25:22, 25:21), ali se gosti nisu predavali i uspjeli su da izjednače i meč odvedu u peti set. Tamo su izabranici Laze Cvijića bili spretniji i slavili 16:14, čime je Modriča stigla u gornji dio tabele.

Istim rezultatom u derbiju začelja Ljubinje je porazilo Gacko.