Borac završio sezonu - crveno-plavi eliminisani u četvrtfinalu: Domaljevac slavio i u "Centru"

Odbojkaši Borca završili su takmičenje za ovu sezonu.

Odbojkaši Borca ispali u četvrtfinalu plej ofa  Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Odbojkaši Borca završili su premijerligašku sezonu eliminacijom u četvrtfinalu plej-ofa.

Igrači Miše Marjanovića su, nakon 3:1 u Orašju, istim rezultatom poraženi od Domaljevca i u dvorani Centar, pa se tako trećeplasirani tim nakon ligaškog dijela sezone sa 2:0 u pobjedama plasirao među četiri najbolja tima.

Pripao je, rezultatom 25:22, prvi set gostima, koji su u tom periodu igre imali i ubjedljiviju prednost (3:9, 5:11, 8:14). Uspio je Borac to da nadoknadi, izjednači na 18:18, ali je potom ponovo poklekao u završnici seta, što je Domaljevac kaznio i iskoristio odmah prvu set-loptu.

Poslije drugog seta, bilo je 1:1. Borac ga je riješio rezultatom 25:20, nakon što je od početka uspostavio rezultatsku kontrolu, a onda je u trećem imao dvije set-lopte.

Bilo je 24:22 za banjalučki tim, ali nije to bilo dovoljno domaćima da povedu na utakmici – treći set završen je rezultatom 27:25 za Domaljevac.

Takav rasplet trećeg perioda kao da je demoralisao Borčeve odbojkaše, koji su u četvrtom periodu pali bez ispaljenog metka. U četvrtom setu bilo je 25:15 za Domaljevac, kojem se večeras u četvrtfinalu plej-ofa pridružio i lider poslije prvog dijela, Napredak iz Odžaka, koji je takođe sa 2:0 u pobjedama iz daljeg takmičenja eliminisao ekipu Ljubinja-Bankom.

Modriča-Novoprom će u subotu ugostiti Radnik, dok će Bosna istog dana biti domaćin Kaknju. Prednost nakon prvih mečeva imaju Bijeljinci, branioci titule, i Sarajlije.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!