Egal u Zagrebu, Del Potro izjednačio

Posle prvog dana finala Dejvis kupa između Hrvatske i Argentine rezultat je izjednačen. Poene doneli Marin Čilić i Huan Martin Del Potro.

Prema očekivanjima poene prvog dana finala Dejvis kupa osvojili su favoriti. Za Hrvatsku je poentirao Marin Čilić, a za Argentinu Huan Martin Del Potro.

Čilić u prvom meču pobedio Federika Delbonisa u pet setova, 6:3, 7:5, 3:6, 1:6 i 6:2. Hrvat je dobro počeo meč, u prva dva seta napravio je po jedan brejk, pa je posle 90 minuta igre vodio s 2:0 u setovima. Delovalo je da će Hrvatska lako doći do prvog boda u finalu Dejvis kupa, ali je Delbonis uspeo da uzvrati i dobije treći i četvrti set.

Argentinac ipak nije imao snage za potpuni preokret, Čilić je na početku odlučujućeg seta došao do brejka, a potom je u sedmom gemu još jednom oduzeo servis rivalu i tako doveo Hrvatsku do prednosti od 1:0 u finalu Dejvis kupa.

Nekoliko sati kasnije "gaučosi" su izjednačili.

Ivo Karlović nije uspeo protiv Del Potra da obezbedi "kockastima" kapitalnu prednost. Del Potro je odigrao skoro pa savršeno i pred protivničkim navijačima uspeo prvi da osvoji tri seta, a da pritom izgubi jedan - 6:4, 6:7, 6:3, 7:5.