Delpo zaustavio Hrvatsku na set od titule prvaka!

2:0 vodio je Čilić u meču u kom su Hrvati mogli do "salatare", ali je Del Potro napravio epski "kambek" u Zagrebu i obezbedio Argentini peti, odlučujući meč.

Osvajač Dejvis kupa za 2016. godinu, posle novog epskog meča u Zagrebu, biće odlučen u poslednjem, petom meču!

U četvrtom, u kom je domaći teniser imao šansu da donese naciji drugi trijumf u kultnom takmičenju, a gost da dovede dramu do kulminacije, bolji je bio ovaj drugi. Posle četiri sata i 57 minuta tenisa u "Areni Zagreb".

Marin Čilić – Huan Martin Del Potro 7:6 (7:4), 6:2, 5:7, 4:6, 3:6.

Prostim čitanjem rezultata po setovima primećuje se da je Čilić bio na set od velike pobede i titule nezvaničnog prvaka sveta, ali je pao u deveti poraz u 11 mečeva sa Del Potrom.

Ukoliko selektori Željko Krajan i Danijel Orsanić, inače Argentinac hrvatskog porekla, ne budu napravili izmene u poslednji čas, za "salataru" će se boriti Ivo Karlović i Federiko Delbonis.

Pre 11 godina u Bratislavi, za reprezentaciju Hrvatske igrali su Ivan Ljubičić i Mario Ančić, mada su u sastavu bili i Ivo Karlović i Roko Karanušić.

Hrvatska igra za drugu titulu posle one iz 2005. kada su Ivan Ljubičić i Mario Ančić pravili čuda, dok Argentina pokušava da prekine prokletstvo u finalima i posle četiri poraza stigne do prvog trijumfa u 116 godina starom nadmetanju.

Čilić je u petak, u prvom singlu, proveo na terenu tri sata i 35 minuta, juče u dublu dva sata i 46 minuta, a danas je igrao skoro pet sati, no umor ne bi smeo da bude alibi utoliko što je i Del Potro igrao parove u subotu, a u petak vodio rat sa Karlovićem tri sata i 22 minuta.

Hrvatski teniser imao je vođstvo od 2:0 u setovima, a i u petom odlučujućem setu imao je prednost brejka, ali je Del Potro ipak uspeo da preokrene i finale Dejvis kupa odvede u peti meč.

Čilić je imao 45 direktno osvojenih poena, 23 više od Del Potra, ali i 79 neiznuđenih grešaka, čak 31 više od Argentinca.

I danas, kao i tokom prethodna dva dana, argentinska fudbalska ikona Dijego Armando Maradona "nervirao" je domaću publiku burnim proslavama poena u VIP loži.

2:2

Hrvatska – Argentina 2:2

1:0, Marin Čilić – Federiko Delbonis 6:3, 7:5, 3:6, 1:6, 6:2
1:1, Ivo Karlović – Huan Martin Del Potro 4:6, 7:6 (8:6), 3:6, 5:7
2:1, Marin Čilić/Ivan Dodig – Huan Martin Del Potro/Leonardo Majer 7:6 (7:2), 7:6 (7:4), 6:3
2:2, Marin Čilić – Huan Martin Del Potro 7:6 (7:4), 6:2, 5:7, 4:6, 3:6