Vujini "zmajčeki" u četvrtfinalu Mundijala!

Rukometaši Slovenije su deklasirali Rusiju u osmini finala Svjetskog prvenstva u Francuskoj - 32:26 (13:15)! Brazil tek u finišu poražen od favorizovane Španije - 28:27 (16:18). .

Iako živa legenda jugoslovenskog i srpskog rukometa Veselin Vujović, koji s klupe predvodi Sloveniju, nikako nije želio Ruse u nokaut fazi Mundijala, njegovi "zmajčeki" su u subotu uveče uspjeli da izbore četvrtfinale poslije preokreta.

Slovenija - Rusija 32:26 (13:15).

Poslije prvih 30 minuta utakmice u Parizu, Slovenci su imali "minus" od dva gola, ali su u nastavku maestralnom igrom i serijom od 5:0 stigli do osjetnije prednosti 24:19, koju su još dodatno uvećali do kraja utakmice u "Akor Hotels Areni".

Heroji Slovenije večeras su bili Darko Cingesar sa šest golova, pet je postigao Gašpar Marguč, dok je Jure Dolenec uknjižio pogodak manje.

U taboru "zbornaje komande" bolji od ostatka tima bili su Danil Šiškarev i Aleksandar Dereven sa po pet golova, a jedan manje postigao je Gleb Galaraš.

Vujovićev mladi tim će put do polufinala šampionata planete tražiti preko boljeg iz duela između evropskog prvaka Njemačke i vicešampiona svijeta Katara.

Selekcija Španije, koja je u posljednjem kolu grupne faze deklasirala Sloveniju sa 10 razlike, neočekivano je bila nadomak poraza od Brazila, ali je "crvena furija" u finišu meča u Perolsu u Monpeljeu stigli do velike pobjede i plasmana među osam najboljih svjetskih timova - 28:27 (16:18).

Hoan Kaneljas sa pet, Holen Aginalde i David Balager predvodili su Špance, dok je kod pomalo nesrećnih Brazilaca, koje su podržavali i francuski navijači, prvo ime susreta bio Žoao Silva sa pogotkom više.

Ekipa Đordija Rivere će se u četvrtfinalu za tri dana sastati sa pobjednikom meča između hrvatske i Egipta.