Srbija pala pred Egiptom, izabrani najbolji rukometaš i rukometašica

Autori mondo.rs Autori Tanjug

"Orlovi" već u nedelju igraju u Nišu, laureati RSS golman Dejan Milosavljev i pivotmen ženske selekcije Slađana Pop-Lazić.

Srbija pala pred Egiptom, izabrani najbolji rukometaš i rukometašica Izvor: MN PRESS

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u subotu uveče u Beogradu od Egipta 28:27 (12:14), u pripremnom meču pred odlazak na Evropsko prvenstvo.

Selekcija Nenada Peruničića je imala prednost na poluvremenu, ali su gosti do kraja susreta uspeli da preokrenu i stignu do tesne pobede.

Utakmicu u solidno popunjenoj dvorani SC "Voždovac" na Banjici obeležio je egipatski bek Jahia Omar sa šest postignutih pogodaka, dok su u reprezentaciji Srbije najefikasniji bili Nemanja Ilić sa sedam i Nikola Crnoglavac sa pet golova.

Reprezentaciju Srbije u nedelju očekuje utakmica protiv istog protivnika u niškom Čairu.

U poluvremenu utakmice dodeljena su godišnja priznanja za najboljeg rukomataša i rukometašicu, koju tradicionalno dodeljuju Rukometni savez Srbije i "Sportski žurnal", a ovogodišnji dobitnici su pivotmen ženske selekcije Slađana Pop-Lazić i golman muške ekipe Dejan Milosavljev.

Reprezentacija pred početak prvenstva Evrope odlazi u Francusku na pripremni turnir "Zlatna liga" sa selekcijama domaćina, Danske i Norveške, od 2. do 6. januara.

Premijerni meč na EP u grupi A Srbija igra 9. januara u Gracu protiv Belorusije, a posle toga slede dueli sa Crnom Gorom, 11. januara, i Hrvatskom, 13. januara.

Evropsko prvenstvo održava se u Austriji, Norveškoj i Švedskoj od 9. do 26. januara 2020. godine.