Rukomet Evropsko prvenstvo Grupa D BiH - Francuska UŽIVO

Francuzi idu kući sa pobjedom, "zmajevi" uzdignute glave

Reprezentacija BIH porazom od Francuske 31:23 završila takmičenje na Evropskom prvenstvu u Norveškoj, Švedskoj i Austriji.

Rukomet Evropsko prvenstvo Grupa D BiH - Francuska UŽIVO Izvor: Ole Martin Wold/NTB scanpix

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela da protiv šestostrukog svjetskog, trostrukog evropskog i dvostrukog olimpijskog šampiona upiše istorijsku prvu pobjedu na evropskim prvenstvima.

"Zmajevi" su poraženi 31:23 od Francuske u posljednjem meču na EURU, koji nije imao takmičarski značaj jer su obje selekcije eliminisane poslije dva kola.

Selekcija BIH tako je nakon poraza od Norveške i Portuglaa upisala i treći poraz, ali ide kući uzdignute glave, jer su izabranici Bilala Šumana u sva tri meča prikazali solidnu igru.

"Zmajevi" nisu imali rješenja za brze francuske kontre koje je u prvom poluvremenu uglavnom završavao GIgu (pet golova), a u drugom Port (sedam golova).

Kod BiH najraspoloženiji su bili Prce i Panić, koji su dobar dio prvog poluvremeni bili jedini strijelci bh. tima. Panić je završio meč sa osam golova, a Prce je postigao šest.

Odbrana BIH dobro se držala u prvom poluvremenu, izuzev par minuta u kojima su Francuzi serijom 4:0 otišli na 13:10.

Napad "zamjeva" bio je ograničen na učinak bekova, Prcea i Panića, ali uspjeli su bh. reprezentativci da se "pregrupišu" u finišu meča i smanje na 14:13.

Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme iako je u jednom trenutku na semaforu prije odlaska na odmor stajalo 15:13. Jedna lopta je završila u mreži iznad prečke nakon šuta Francuza i sudije su pokazale da je pogodak, ali su nakon reakcije Šumana s klupe pregledali snimak i poništili ga.

Francuska je silovito ušla u nastavaku i brzo se "odlijepila", a nakon što su "zmajevi" propustili priliku da dođu na gol zaostatka "trikolori" su to kaznili pogotkom za 21:18.

Ekipa Didijea Dinara odlično je trčala kontru, Žerar i Pardan su bili dobri na golu, a kada je francuski golman Žerar dva napada zaredom završio pogotkom sa gola na gol sve je bilo gotovo.

Francuska je na kraju upisala rutinsku pobjedu 31:23 kojom se oprostila od takmičenjima, dok će BIH i dalje čekati svoj prvi trijumf na evropskim prvenstvima.

Norveška i Portugal od 20.30 u direktnom duelu odlučiće o prvom mjesu u grupi D.

Žerar DVA PUTA sa gola na gol!

Šuman je zvao tajm-aut nakon vođstva Francuza 27:21, a "zmajevi" nisu uspjeli da dođu do pogotka. Malinović je pogodio stativu, a Žerar potomDVA PUTA  pogodio sa gola na gol za 28:21

Izvor: Martin Rose/Bongarts

19:30

BIH - Francuska 21:26

Golom Ričardsona selekcija Francuske je ponovo na "plus pet"

19:23

"Trikolori" na "plus pet"

Mini dionicu imao je Ričardson, a onda je Port zabio iz fantastične kontre za prvo vođstvo od pet golova razlike.

19:19

Šest golova Francuza iz kontre

BIH je propustila na smanji na samo gol zaostatka a Francuska je to kaznila novom kontrom za 21:18.

19:15

Terzić preko pola terena!

Prvo isključenje na utakmici zaradio je Dipanda u 38. minutu. BIH je to iskoristila i smanjila na 18:16, a poslije gola Mema i na 19:17.

19:14

Četiri gola prednosti za Francuze

Nekoliko kontri upropastili su reprezentativci BIH, a Francuzi su to svaki put kaznili i prvi put vode sa četiri razlike - 18:14

19:10

Novi nalet Francuza

Francuska silovito ušla u drugo poluvrijeme i ponovo imaju tri gola prednosti - 16:13

18:54

POLUVRIJEME: BIH - Francuska 13:14

18:54

Francuzima upisan, pa poništen pogodak

Nakratko je na semaforu stajalo BIH - Francuska 13:15, ali su sa klupe BIH protestovali jer je očigledno da gola kojeg su sudije priznale nije bilo. Jedan od francuskih reprezentativaca je poslao loptu preko prečke i ona se zaglavila u mreži, pa su sudije priznale pogodak, ali su ga nakon gledanja snimka poništile.

18:45

Serija Francuza 4:0

Francuzi su se odlijepili na 13:10, selektor BIH Bilal Šuman izmjenama traži najbolja rješenja. U igri je i Herceg.

18:37

Prvo vođstvo Francuza

Šuman je pozvao tajm auta poslije prvog vođstva Francuza. Gigu je zabio za vođstvo "trikolora" 10:9. Ovo je njegov peti gol, od kojih je tri postigao iz kontre, a dva sa sedam metara

18:34

Abalo!

Sa dva gola u razmaku od 30-ak sekundi Lik Abalo donio je novi egal 8:8, ali BIh ponovo vodio. Zabio je Prce.

18:31

135 kilometara na sat!

8:6 za reprezentaciju BIH poslije novog gola Panića. lopta je letjela brzinom 135 kilometara na sat

Izvor: Ole Martin Wold/NTB scanpix

18:29

Tri Prce, tri Panić, tri Gigu

6:6 - Prce i Panić jedini su strijelci za zmajeve sa po tri gola, a isto toliko postigao je Gigu

18:25

Gigu!

Prvi sedmerac za "trikoloere" iskoristio je Gigu, a potom pogodio iz kontre za izjednačenje - 5:5

18:23

Karabatić prekida seriju BIH

Dva napada imala ja BIh za "plus četiri", ali nije uspjela, a Nikola Karabatić pogađa nakon kontre - 4:2

18:20

3/3!

Benjamin Burić još jednom je odbranio, a Prce još jednom pogodio. Lijevi bek "zmajeva" sa maksimalnim učinkom

18:19

Prce, pa Panić!

BIH vodi 3:1 poslije pogodaka Prcea i Panića, a u međuvremenu Benjamin Burić je upisao prvu odbranu

18:17

Prce golom otvorio meč

Nikola Prce odlično akcijom "jedan na jedan" prošao i zabio prvi gol na utakmici, ali su Francuzi izjednačili poslije brzog centra

18:11

Promjena i kod Francuza

Umjesto Nedima Remilija koji je povrijeđen selektor Didije Dinar za ovu utakmicu uvrstio je Nikolu Klera.