Borac m:tel protutnjao i kroz Brčko, "pala" Lokomotiva

Novi trijumf lidera Premijer lige BiH.

RK Lokomotiva Brčko - RK Borac 25:28 Premijer liga BiH 17. kolo Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Rukometaši Borca m:tel zabilježili su 14. prvenstveni trijumf.

Tim Mirka Mikića u 17. kolu Premijer lige BiH kao gost u Brčkom savladao je domaću Lokomotivu 28:25 (15:14), te će i poslije ovog kola ostati na prvom mjestu, bez obzira na rezultate ostalih utakmica.

Brčaci su pružili dostojan otpor favorizovanim gostima, koji su nakon prvih 30 minuta imali gol prednosti, da bi u nastavku odigrali još bolje te stigli do zasluženog slavlja.

Milan Dakić i Vukašin Rakocija bili su sjajni, postigli po sedam golova, te bili najzaslužniji za veoma bitan trijumf "crveno-plavih". Po tri gola dodali su Nemanja Vučićević, Nikola Jeremić i Giljerme Linjares de Souza.

U poraženom timu sa po pet pogodaka prednjačili su Njegoš Đukić i Gabriel Mišetić.

Za razliku od duela u Brčkom, na preostalih sedam terena slavili su domaćini. Očekivano, Gračanica je bila bolja od "fenjeraša" Drine, te nastavila potjeru za Banjalučanima, dok je u derbiju Maglaj bio bolji od Izviđača.