Zubčić ne može sam, Igokea nemoćna protiv šampiona

Sjajna partija Tomislava Zubčića i njegova 32 poena, 10 skokova i četiri ukradene lopte nisu bili dovoljni Igokei da izbjegne domaći poraz od Budućnosti, 78:85.

Aktuelni šampion ABA lige, Budućnost iz Podgorice, kontrolisala je cijelu utakmicu protiv Budućnosti i sasvim zasluženo slavila pobjedu u Laktašima.

Trudili su se izabranici Nenada Trajkovića, ali nisu uspjeli pronaći rješenje za sjajnog Kotija Klarka, koji je ubacio 19 poena, te Nemanju Gordića, koji je dodao dva manje, uz šest asistencija.

Ni sjajno veče i 32 poena Tomislava Zubčića, uz 10 uhvaćenih lopti i četiri ukradene, nije pomoglo Aleksandrovčanima da izbjegnu drugi poraz ove sezone pred svojim navijačima.

IGOKEA - BUDUĆNOST 78:85 (22:20, 13:21, 21:26, 22:18)

Ušli su domaći rasterećno u meč, nakon što su ostvarili gostujući trijumf protiv Cibone u prošlom kolu.

Tim Aleksandra Džikića odigrao je još jedan veoma dobar meč u Laktašima, ali se domaćin, baš kao i u nedavnom duelu Superkupa, nije predavao i u nekoliko navrata bio je blizu da okrene meč u svoju korist. Nažalost po njih, nije uspio.

Igokea je timski bila uspješnija od Podgoričana kada su skokovi u pitanju (30-26), pa se vidi da su Aleksandrovčani imali veliku želju da večeras zabilježe trijumf.

Iako su većim dijelom drugog poluvremena gosti imali dvocifrenu prednost, pet minuta prije kraja susreta Igokea je opasno zaprijetila, stigla na samo dva poena zaostatka, ali je u odlučujućim trenucima najbolji pojedinac na meču Zubčić promašio zicer, a nakon tog kiksa igrači Igokee nisu uspjeli da se vrate.

...
Izvor: YouTube/ABA liga

U narednom kolu, Igokeu u subotu očekuje veoma teško gostovanje u Beogradu ekipi Crvene zvezde.

IGOKEA: Kel, Talić 11 (4 as), Lešić 12, Adamović 2, Janković, Zubčić 32 (10 sk, 4 ukl), Milošević 0, Radivojević 1, Ilić 2, Rikić 8 (6 sk), Lorbek 9, Gevin 1.

BUDUĆNOST: Džekson 7, Ivanović 4, Šehović, E. Klark 10, Barović 9, K. Klark 19, Gordić 17 (6 as), Kreft 5 (5 as), Z. Nikolić, Omić 8 (8 sk), Popović, D. Nikolić 6.

Cedevita - Mega 86:95

TABELA: Zvezda 3-0, Mega 3-0, Budućnost 2-1, Partizan 2-1, FMP 2-1, Olimpija 1-1, Cedevita 1-2, Igokea 1-2, Mornar 1-2, Krka 1-2, Zadar 0-2, Cibona 0-3.

PAROVI 4. KOLA: Mega - Olimpija (19. oktobra), Krka - Partizan, Zvezda - Igokea (20. oktobra), Zadar - Mornar, Cibona - Cedevita (21. oktobra), Budućnost - FMP (22. oktobra).

TOK UTAKMICE:

- ČETVRTA ČETVRTINA (22:18) -

40 - Promašaj Gevina, čini se da je sve gotovo u Laktašima... Gosti slave 78:85.

39 - Mogli su domaći dodatno zakomplikovati situaciju, ali Zubčić je sada promašio nemoguće, a zatim i napravio faul. Trajković traži tajm-aut na 76:83.

38 - Budućnost uspijeva da se odbrani i zadrži prednost, iako Zubčić igra fenomenalno i sa 31 poenom drži Aleksandrovčane i dalje u igri.

36 - Očekuje nas neizvjesna završnica u posljednja četiri minuta meča. Gosti imaju pet poena prednosti, 75:80.

35 - Igokea je prišla na samo dva poena zaostatka, 73:75!

34 - Iako gosti konstantno vode, ne uspijevaju da prelome meč. Igokea je i dalje u igri. "Igosi" su na "minus 8" - 66:74.

33 - Nova trojka - Talić!

32 - Dobro šutersko veče za oba tima. Po jedna trojka Nikolića (Budućnost) i Lorbeka (Igokea) s druge strane, na početku odlučujućeg kvartala.

- TREĆA ČETVRTINA (21:26) -

30 - Loš finiš treće četvrtine za Igokeu. Barović sa linije penala donosi maksimalnih 13 poena prednosti za Budućnost.

29 - Već peta trojka Klarka. Nezaustavljiv je. Budućnost vodi 64:52.

28 - Zubčić ima 19 poena i jedini je igrač sa dvocifrenim učinkom u timu domaćina.

26 - Opet trojka Klarka, njegova četvrta! Ponovo je "plus 12" za goste.

25 - Raspucali su se i jedni i drugi u trećoj četvrtini, Klark postiže svoju treću trojku. Već u narednom napadu Vuk Radivojević pravi četvrtu ličnu grešku. Ba senafiru je 47:56.

24 - Pročitala je odbrana Igokee Gordića, a Talić na drugoj strani pogađa uz faul. Siguran je i sa linije penala, Igokea je na "minus pet", 44:49.

23 - Konačno i Lorbek pogađa, i to trojku! Prepolovljeno je vođstvo budućnosti u samo dva napada.

22 - Nakratko su Podgoričani ponovo stigli do dvocifrene prednosti (12 razlike), ali Talić je trojkom smanjio zaostatak.

21 - Klark i početkom treće četvrtine nastavlja seriju pogodaka, 35:43.

- DRUGA ČETVRTINA (13:21) -

20 - Lešić poentina, a zatim i Zubčić pogađa novu trojku, te smanjuje na "minus šest".

20 - Budućnost ima dvocifrenu prednost, 30:41.

19 - Razigrali su se Gordić i Klarik, raste prednost Podgoričana.

17 - Budućnost održava prednost. Na semaforu je 28:33. Gordić (7 poena) i Klark (6) najefikasniji su u redovima gostiju.

14- Serija gostiju 7:0 u drugoj četvrtfini. Nenad Trajković primoran je da zatraži tajm-aut.

13 - Još jedna trojka u košu Aleksandrovčana, Nikola Ivanović je precizan.

12 - Dva minuta igre u drugom kvartalu, samo jedan koš, koji je postigao Erl Džekson, za izjednačenje 22:22.

- PRVA ČETVRTINA (22:20) -

10 - Mogla je Igokea na prvi odmor otići sa četiri poena prednosti, ali je u posljednjoj sekundi Zubčić faulirao Danila Nikolića, koji je oba puta siguran sa linije penala. Nakon deset minuta igre rezultat je 22:20.

10 - Vrhovima prstiju Sava Lešić skreće loptu u koš, Igokea prvi put večeras vodi, 19:17!

8 - Dva minuta prije kraja prve četvrtine Igokea stiže do egala serijom 8:3. Sada je 15:15. Zubčić je već na osam poena.

7 - Još jedna trojka za Budućnost i Klarka, ali Zubčić odmah uzvraća istom mjerom.

5 - Tomislav Zubčić trojkom prekida furiozan start gostiju i smanjuje na 7:12.

4 - Aktuelni šampion iz Podgorice je na "plus 8" nakon laganog polaganja Alena Omića i trojke Gordića, 4:12.

2 - Robert Rikić prvi je pogodio za Igokeu, ali odmah na drugoj strani poenima uzvraća Nemanja Gordić.

1 - Trojka Kotija Klarka, Budućnost prva postiže poene i vodi 3:0.

- Startne petorke:

IGOKEA: Kel, Talić, Lešić, Milošević, Rikić. BUDUĆNOST: E. Klark, K. Klark, Gordić, Kreft, Omić.

- Duel u Laktašima počeo je minutom ćutanja za iznenadno preminulog generalnog sekretara FIBA Patrika Baumana.

NAJAVA UTAKMICE:

Polovičan učinak iz prva dva kola nove sezone regionalne ABA lige, košarkaši Igokee pokušaće da poprave pred svojim navijačima u duelu sa aktuelnim šampionom Jadrana, ekipom Budućnosti iz Podgorice.

Susret u Laktašima počinje u 19 časova. Budite uz MONDO i u tekstualnom prenosu ispratite duel trećeg kola ABA lige.

Prije početka utakmice, podsjetite se šta su u najavi meča rekli trener Igokee Nenad Trajković i igrač Domen Lorbek.