Borac po notama Vranješa - dva gola i asistencija!

Banjalučki Borac u možda i najboljoj partiji u sezoni došao je do pobjede nad Čelikom (3:1). Igrač utakmice bio je Stojan Vranješ, koji je kraj svog imena upisao dva gola i asistenciju!

Premijer liga BiH 7. kolo Borac Čelik 3 1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U prošloj domaćoj utakmici, protiv Mladosti, Borac nije uspio da trijumfuje (0:0), a potom je uslijedio debakl u Mostaru (4:0), uprkos solidno odigranom drugom poluvremenu...

Zbog toga su ''crveno-plavi'' imali imperativ pobjede nad Čelikom u jednom od derbija sedmog kola, a sa istim su uspjeli da se izbore, nošeni sjajnim Stojanom Vranješom!

BORAC – ČELIK 3:1 (2:1)
/Vranješ 10, 21, Crnov 81 - Mahmutović 18/

Krunićev tim je od starta dao do znanja rivalu da ga u ovom dvoboju interesuju samo tri boda, a kao plod agresivnog početka stigao je pogodak Borčevog ofanzivnog veziste već u desetom minutu.

Držao je Borac u tim trenucima sve pod kontrolom, bio bolji rival, čak je i Miriću poništen pogodak zbog ofsajda...

Ništa nije ukazivalo da će Čelik brzo doći do izjednačenja – a desilo se upravo to!

U 18. minutu je Leon, Paragvajac u taboru gostiju, centrirao sa lijeve strane i pronašao Mahmutovića koji matira Lučića za ''promjenu ispisa'' na semaforu.

Ipak, nije taj gol sasjekao klub iz Platonove ulice, koji je vrlo brzo, već nakon 180 sekundi, vratio prednost na svoju stranu – asistent je bio Vujaklija, a Vranješ ponovo strijelac!

Uz slobodan udarac asistenta kod Čelikovog gola iz 37. minuta, kada je Lučić veoma dobro intervenisao, to je bilo sve vrijedno spomena iz prvog poluvremena.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Stanje na terenu bez većih uzbuđenja potrajalo je do 63. minuta, kada je Borac ostao sa desetoricom na terenu. Zbog igranja rukom i spriječavanja igrača Čelika da stigne do izgledne situacije pred golom, arbitar Vladimir Bjelica je isključio Borčevog štopera.

Da ''nesreća nikad ne dolazi sama'', pokazalo se i par minuta prije toga, kada je igru zbog povrede morao da napusti Aleksandar Subić.

Gostujući sastav, koji je sedam od dosadašnjih devet bodova osvojio ''na strani'', do kraja susreta nije, uprkos brojčanoj prednosti, ozbiljnije ugrozio Borčeve fudbalere, koji su u 81. minutu otklonili sve dileme oko konačnog ishoda.

Vranješ je oboren na centru, ali je i ''sa zemlje'' uspio da pošalje loptu za Crnova, koji je u kontranapadu prevario svog čuvara i preciznim udarcem sa lijeve strane postigao svoj debitantski gol za Borac.

Nakon ovog kola slijedi dvosedmična pauza zbog kvalifikacija za EURO 2020, a koju će Borac dočekati na petoj poziciji uz 11 bodova, dok će Čelik u osmo kolo ući osmoplasirani.

Željezničar - Sarajevo 5:2 (2:2)
/Krpić 7, 38, Bojo 60, Sadiković 76, Alispahić 90+3 - Hebibović 1, Sipović 45+1 autogol/

Tuzla siti - Sloboda 2:1 (0:0)
/Ubiparip 62, 86 - Livančić 76/

TABELA: Željezničar 15, Tuzla siti 14, Sarajevo 14, Zrinjski 13, Borac 11‚ Radnik 9, Sloboda 9, Čelik 9, Široki Brijeg 7, Mladost 5, Velež 4, Zvijezda 09 3.

UŽIVO:

Završen je meč na Gradskom stadionu, Borac je savladao Čelik rezultatom 3:1!

90+3' - Huseinbašić direktno pokušava iz slobodnog udarca sa lijeve strane, međutim neprecizno

90+1' - Dilaver je pokušao udarcem glavom između dva fudbalera Borca, ali šalje loptu preko gola

Sudijska nadoknada na Gradskom stadionu trajaće četiri minuta...

85' - imao je Vranješ šansu poslije nove kontre, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane izblokiran

84' - treća izmjena Zeničana, u igru je ušao Žuna umjesto Jamaka

81' - GOOOOL, 3:1! Mrežu Čelika poslije munjevite kontre Borca pogađa Ivan Crnov!

79' - druga izmjena u gostujućem sastavu, Mahmutovića mijenja Aganspahić

77' - Mahmutović prijeti iz daljine, lopta je zakačila Danilovića i završila u korneru iz kojeg se ništa nije izrodilo

76' - gužva pred golom Borca nakon kornera, ali imali su ''crveno-plavi'' sreće jer se Mahmutović nije najbolje snašao

70' - dobra prilika za Borac, Vranješ šalje loptu za Crnova čiji šut odbrana Čelika blokira, a u nastavku akcije Milutinovićev udarac brani Pavlović

68' - treća promjena kod domaćina, Turanjanin ulazi u igru, a van terena će Vujaklija

67' - prva izmjena u Čeliku, Dilaver umjesto Resića

66' - ''požutio'' je Leon zbog faula nad Vranješom

63' - Borac će do kraja meča igrati sa desetoricom... Zbog igranja rukom i spriječavanja izgledne pozicije za Čelik, van igre mora Marko Jovanović

62' - prvi žuti karton za Čelik, a ukupno drugi na utakmici, dobija ga Grahovac zbog povlačenja Danilovića

59' - izašao je povrijeđeni Subić, a u igri je Runiću, dok Mirića mijenja Crnov

57' - Aleksandar Subić se žali na povredu nakon jednog duela, u ovom trenutku mu se ukazuje pomoć na terenu

52' - prva ozbiljnija prijetnja u nastavku, Vranješ šutem sa distance šalje loptu preko gola

51' - nema u ovim trenucima većih uzbuđenja, igra se uglavnom odvija između dva kaznena prostora

46' - počelo je drugo poluvrijeme na Gradskom stadionu...

Završeno je prvo poluvrijeme, Borac protiv Čelika vodi rezultatom 2:1...

45' - centaršut prema Mahmutoviću, ali je odmah podignuta zastavica - napadač Čelika nalazio se u ofsajdu

41' - Perišić je pronašao Huseinbašića koji je pokušao da pogodi volej-udarcem. Bilo je snažno, ali neprecizno!

37' - sjajna intervencija Lučića! Leon je izveo slobodan udarac, a golman Borca prije same gol-linije izbacio loptu!

35' - šut Vranješa u okvir gola, ali lako to zaustavlja Pavlović

33' - Kvesić se odvažio na šut sa distance, ali nije bilo opasnosti po Lučića

30' - blaža terenska inicijativa gostiju, koji za kratko vrijeme izvode dva kornera

28' - prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Denis Čomor zbog prekršaja nad Leonom

21' - GOOOOL, opet Vranješ, 2:1! Radulović je izveo korner, lopta je poslije ''glavometa'' došla do Vujaklije, koji povratnom loptom pronalazi Vranješa na suprotnoj stativi, a najefikasniji strijelac Borca u ovoj sezoni koristi tu situaciju!

18' - GOOOL, 1:1, vraća se Čelik! Nakon što je Miriću opravdano poništen gol zbog ofsajda, mreža se odmah zatresla na drugoj strani. Leon je centrirao, a Mahmutović udarcem glavom savladao Lučića!

10' - GOOOOL, 1:0! Vranješ se najbolje snašao nakon kornera i gužve. Njegov četvrti ovosezonski gol u Premijer ligi BiH!

7' - opet Vranješ šutira, ali ovog puta lošije nego prvi put. Borac daleko bolji rival na otvaranju!

4' - Vranješ je probao sa distance, brani Pavlović

3' - prva šansa za Borac, ubacio se Mirić poslije centaršuta sa desne strane, ali loptu šalje pored lijeve stative Čelikovog gola

1' Počeo je meč u Banjaluci.

SASTAVI

BORAC: Lučić, Radulović, Jovanović, Danilović, Ćosić, Milutinović, Čomor, Subić, Mirić, Vranješ i Vujaklija.

ČELIK: Pavlović, Brekalo, Vrhovac, Resić, Huseinbašić, Grahovac, Blažević, Perišić, Jamak, Mahmutović i Karlos.

Fudbaleri Borca večeras (20.00) u posljednjoj utakmici prije odlaska na dvosedmičnupauzu, u jednom od derbija sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekuju ekipu zeničkog Čelika.

Pred duel starih rivala, još iz doba ex-Jugoslavije, tim sa Bilinog polja zauzima šesto mjesto uz devet osvojenih bodova, dok su ''crveno-plavi'' na osmom stepenik uz bod manje.

Zenički ''crno-crveni'' u večerašnji okršaj na Gradskom stadionu ulaze bez dosadašnjeg šefa stručnog štaba Hasana Ozera, koji je podnio ostavku, pa će umjesto njega ekipom komandovati njegov pomoćnik Almir Seferović, koji vjeruje da Čelik u gradu na Vrbasu može da nastavi odličan niz na gostujućim terenima u ovoj sezoni.

Na drugoj strani, Borac je kod kuće ''prosuo'' dva boda (u duelu protiv Mladosti), a potom doživio debakl u Mostaru na gostovanju Zrinjskom, pa prema riječima stratega Branislava Krunića, večeras nema pravo na grešku.

Ostanite uz MONDO, pratićemo ovaj susret direktno!