• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Privredne komore Srpske i Tatarstana potpisale sporazum o saradnji u Banjaluci

Autor Dragana Božić

U Banjaluci je danas potpisan Sporazum o saradnji između Privredne komore Republike Srpske i Privredne komore Republike Tatarstan.

 Privredne komore Srpske i Tatarstana potpisale sporazum o saradnji u Banjaluci Izvor: Srna/Bojan Rečević

Sporazum su na Poslovnom forumu potpisali predsjednik Privredne komore Republike Srpske Goran Račić i zamjenik predsjednika Privredne komore Tatarstana Jelena Fajzrahmanova u prisustvu premijera Srpske Radovana Viškovića.

Privredni predstavnici Srpske i Tatarstana, kao i vlasti dvije republike, saglasili su se da će dogovoreni ekonomski i drugi projekti dva bratska naroda, srba i Rusa, biti dogovoreni i realizovani u praksi. 

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da posjeta predstavnika ruske Republike Tatarstan, koji su veoma ozbiljni partneri, može biti početak plodne buduće saradnje i donijeti obostranu ekonomsku i drugu korist.

"Ovo je Poslovni forum sa prijateljskom Republikom i donijeće obostranu korist za obje zemlje, a sve to je dogovoreno ranije na sastancima predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i Rusije Vladimira Putina, koji je odredio Tatarstan kao destinaciju za konkretnu saradnju sa Republikom Srpskom", rekao je Višković.

On je dodao da je ova prijateljska zemlja jedna od najrazvijenijih Republika u Rusiji sa ogromnim budžetom i razvijenom industrijskom proizvodnjom, namjenskom industrijom, poljoprivredom, energetikom i slično.

Najavio je da će predstavnici srpske sutra sa predstavnicima Tatarstana elaborirati sve dogovoreno ovih dana.

"Radićemo u skladu sa ranije potpisanim akcionim planovima jer želimo da sa ovom izuzetno razvijenom ruskom republikom razvijemo ekonomsku i svaku drugu saradnju imajući u vidu da je ovdje riječ o zaista ozbiljnim partnerima", istakao je Višković u izjavi novinarima u Banjaluci.

Siguran je, kaže, da ovo može biti početak plodne buduće saradnje ako se svi dogovori pretoče u konkretne projekte.

(Srna/Mondo)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 1

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Fijuk

Tatarstana ? Sada nam je lakše, ima da teče med i mlijeko :) !

MONDO REPORTAŽE