• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Počeli pregovori Amerikanaca i Rusa u Rijadu o rješavanju situacije u Ukrajini

Autor Aleksandra Virijević

Pregovori između Sjedinjenih Država i Rusije, o rješavanju situacije u Ukrajini, počeli su u Rijadu.

 Počeli pregovori Amerikanaca i Rusa u Rijadu Izvor: EPA-EFE/PAVEL BEDNYAKOV /AP POOL / POOL

Već treću noć u nizu Rusi sprovode vazdušne napade na Kijev, a mete su opet bili civilne - oštećeno je nekoliko kuća, a ima i povređenih osoba. Tokom vikenda u napadima Rusa ubijena je i petogodišnja djevojčica, prenosi ABC News.

Istovremeno, Trampov izaslanik Stiv Vitkof, koji se nedavo sastao sa Vladimirom Putinom u Kijevu, insistira da ruski predsjednik, za kojim je Međunarodni krivični sud izdao potjrenicu, želi samo mir.

Izvor: EPA-EFE/WILL OLIVER

"Vjerujem da on želi mir, svideo mi se tokom naših razgovora u Moskvi. Ne mislim da je on loš tip, mislim da je bio vrlo iskren sa mnom", rekao je Vitkof.

Pregovori delegacija Sjedinjenih Država i Rusije, o okončanju ukrajinsko-ruskog rata, održaće se danas u saudijskoj prestonici Rijadu. Kako prenosi BBC, novinari su zamoljeni da napuste hotel "Ritz-Carlton" gdje počinju pregovori između dve zemlje, navodi novinska agencija Tass.

Izvor: Kristina Kormilitsyna / Sputnik / Profimedia

Kako se dalje navodi, razgovori će biti održani iza zatvorenih vrata.

Razgovori između SAD i Ukrajine

Podsjetimo, ukrajinski i američki predstavnici okončali su sinoć pregovore u Saudijskoj Arabiji. Tim povodom se oglasio i ukrajinski ministar odbrane, Rustem Umerov, koji je istako da su razgovori bili veoma produktivni.

Izvor: ZUMAPRESS.com / MEGA / The Mega

"Završili smo naš sastanak sa američkim timom. Rasprava je bila produktivna i fokusirana, bavili smo se ključnim tačkama, uključujući energiju", napisao je ukrajinski ministar odbrane Rustem Umerov na platformi "X" i dodao:

"Cilj predsednika Vladimira Zelenskog je da obezbijedi pravedan i trajan mir za našu zemlju i naš narod - i šire, za cijelu Evropu. Radimo na tome da ovaj cilj postane stvarnost", rekao je Umerov.

(BBC/Mondo)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 1

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RS

Mjesate Ruse i Ukrajince. Rusi ne napadu civile za razliku od nacista koji to rade ciljano. Ako se napadaju kuce ili zgrade uvijek kasnije se ispostavi da su se tu krili strani placenici ili Nato oficiri. Pametnom je dosta da vidi stetu kolika je a samo par civila stradalo koji su se na nesrecu tu iz nekog razloga zatekli. Na nos ce vam izaci na kraju tolika lazna propaganda kad se sve zavrsi.

MONDO REPORTAŽE