• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Spriječen atentat na Viktora Orbana: Uhapšen muškarac koji je tražio "najboljeg" plaćenog ubicu

Izvor mondo.ba

Mađarska policija spriječila je atentat na Viktora Orbana.

 Spriječen atentat na orbana Izvor: EPA/Olivier Hoslet

Nacionalni istražni biro Mađarske saopštio je da je uhapšen jedan muškarac zbog sumnje da je planirao ubistvo premijera Mađarske Viktora Orbana, piše "Blik". Mađarska policija saopštila je da se muškarac registrovao na web-sajtu koji se nalazi na sjerveru u inostranstvu kako bi pronašao osobu voljnu da ubije Orbana za novčanu nagradu.

On je navodno u julu 2025. godine objavio na veb-sajtu da je spreman da plati u mađarskim forintama ili bilo kojoj drugoj valuti nekome ko je spreman da to izvede. Tražio je "najbolje plaćenog ubicu" koji je spreman da ubije mađarskog premijera Viktora Orbana.

Muškarac je identifikovan uz pomoć mađarskih snaga za borbu protiv terorizma. Nakon hapšenja je priznao krivično delo koje mu se stavlja na teret. 

(MONDO)

Pročitajte i ovo

Tagovi

Još iz INFO

Komentari 1

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Ooop

Pa da ko god radi u interesu svoje zemlje u Evropi tom ili se sudi ili ga pokusaju ubiti. Na Fica atentat, na Orbana pokusaj, na Djordjeskua politicki progon kao na Dodika

MONDO REPORTAŽE