SRBIJA POTOPILA HRVATSKU!

Brazile, stižu delfini! Zlato Svetske lige stiže u Beograd, zajedno sa olimpijskom vizom!

Brazilci, kujte zlato za Srbe!

Najbolja vaterpolo ekipa na svetu ponovo je osvojila zlato! Srpski nacionalni tim, predvođen selektorom Dejanom Savićem, odbranio je još jednom titulu Svetske lige!

Ovo takmičenje igra se od 2002. godine. Ovo je bio 14. turnir, a Srbija je osvojila zlato DEVETI put!

U Italiji, u Bergamu, ovog juna prvi put se igrao turnir za direktan plasman na Olimpijske igre. Naravno da su "delfini" osvojili i naravno da idu u Južnu Ameriku sledećeg leta i po to zlato!

U finalu:

SRBIJA - HRVATSKA 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1)

Bez poraza su srpski momci osvojili i ovo takmičenje. Najteže je, očekivano, bilo u finalu. Hrvati su vodili od početka utakmice sve do šest minuta pre kraja. Sredinom treće četvrtine bilo je 3:5, a onda su Srbi uključili turbo-pogon.

Ređali su se pogoci: Prlainović, Mandić, debitant Jakšić, Ćuk, pa opet Prlainović!Gojko Pijetlović spustio je roletnu pred svojim golom!

Tri i po minuta pre kraja, sve je bilo rešeno. Uzalud su Hrvati, aktuelni olimpijski šampioni, tražili tajm-aut, pokušavši da spreče veliki nalet furioznih "delfina".

"Srbija, Srbija" i "Saviću, majstore", orilo se sa tribina, dok su srpski momci završavali posao. Duško Pijetlović stavio je tačku na utakmicu, pogodivši i za konačnih 9:6. Njegov brat na drugoj strani pobrinuo se da zapisnički sto ne menja rezultat do kraja.

OVO SU HEROJI KOJI SU PONOVO OBRADOVALI SRPSKE NAVIJAČE:

Gojko Pijetlović, Duško Pijetlović, Dušan Mandić, Živko Gocić, Sava Ranđelović, Miloš Ćuk, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrovićm Branislav Mitrović i debitant Nikola Jakšić, rođen 1997. godine!

DELFINI, HVALA!

TOK UTAKMICE:

Branilac titule Srbija protiv olimpijskog šampiona Hrvatske ima priliku da osvoji devetu, odnosno sedmu titulu od samostalnosti u Svetskoj ligi.

"Delfini" su u polufinalu, mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu, pobedili Brazil Ratka Rudića i stekli priliku da se u Bergamu bore za treću uzastopnu titulu, ali i direktan plasman na Olimpijske igre 2016. u Riju de Žaneiru.

Finalna utakmica kasnila je 25 minuta zbog izvođenja peteraca na meču za bronzanu medalju. Brazilci i Amerikanci odigrali nerešeno 10:10, a zatim šutirali 27 penala. Brazil je zauzeo treće mesto, a Mađarska tek šesto.

1. ČETVRTINA

Utakmica je počela napadom Srbije, nakon čega je Filip Filipović promašio prvu šansu. Prvi gol na utakmici postigao je Maro Joković u šestom minutu. Dušan Mandić je uspeo u poslednjem minutu da postigne gol i izjednači u samom finišu prvog perioda.

2. ČETVRTINA

Iscrpljeni igrači Dejana Savića nisu igrali dobro u napadu. Duško Pijetlović postigao je jedini gol za naš tim u ovoj deonici. Imali su Hrvati napad za +3, a Srbija je preko Mandića imala u više navrata priliku da izjednači. Andrija Prlainović je u završnici zaradio drugo isključenje, nakon koga je Ante Vukićević postigao novi gol.

3. ČETVRTINA

Hrvatski golman Pavić brani kao u transu, ali Pijetlović je uspeo još jednom da ga savlada za 3:4.

Nažalost, Hrvati opet vode dva gola...  Luka Bukić pogodio je tri i po minuta pre kraja treće četvrtine - 3:5. Odmah posle tajm-auta. Na drugoj strani, Pavić "spušta" roletnu, a Burić i Nikić ulaze u klinč.

4:5! Gol iz peterca! Bušlje je tukao Pijetlovića po licu, a Andrija Prlainović pogodio! Hajde sada!

Jaooo.... Ćuk pogađa stativu... Minut i po do kraja deonice...

5:5 MANDIIIĆ!!!

Dobro je! Odbranili smo se sa dva igrača manje! Idemo na pauzu, pa poslednja četvrtina.

4. ČETVRTINA

Ne da Pijetlović! Ne da Jakšić! Odbranili smo se sa igračem manje... Krenuo je Jakšić po prvo vođstvo, ali je njegov udarac izblokiran.

VODIMOOOO! JAKŠIĆ!!! Prvi put na utakmici Srbija je u prednosti 6:5! Šest minuta do kraja.

Odbranili smo se sa DVA igrača manje! Ponovo! Spoljni deo mreže...

MILOŠ ĆUUUUK!!!!7:5!!!

PRLAINOVIIIIĆ!!! 8:5!!! MOŽEMO I IZ DALJINE, KAKO HOĆETE!!!
Tajm-aut traže Hrvati. Podsetimo, bilo je 5:3 za Hrvatsku sredinom treće četvrtine. Tri i po minuta do kraja.

Šteta... Gojko Pijetlović nije uspeo da odbrani penal Suknu... Vodimo 8:6. 3,40 minuta do kraja.

PIJETLOOVIIĆ! 9:6!!! Kako razigrava Prlainović!
Tri minuta do kraja.

Kako dati gol Pijetloviću? Nikako! "Saviću, majstore, Saviću, majstore", pevaju navijači. Idemo ka zlatu! Idemo ka Riju! Minut i po do kraja!

KRAJ UTAKMICE - 9:6!  SRBIJA JE OSVAJAČ SVETSKE LIGE! SRBIJA IDE NA OLIMPIJSKE IGRE!