Kadeti BiH bolji od "orlića"

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-17) pobijedila je u utorak u prijateljskom meču u Staroj Pazovi vršnjake iz Srbije rezultatom 2:0 (0:0).

Meč je odlučen za dva minuta, poslije grešaka "orlića" na sredini terena i golmana Aleksandra Popovića.

Golove za "zmajiće" postigli su Ergin Meholjić iz sarajevskog Željezničara u 59. minutu i Saša Perić, fudbaler beogradske Crvene zvezde minut kasnije.

Selektor BiH Sakib Malkočević bio je zadovoljan igrom i pobjedom svojih izabranika, posebno u drugom poluvremenu.

"Ovo su nam posljednje provjere pred kvalifikacije i došle su u pravom trenutku, protiv jakog protivnika. Odigrali smo danas kvalitetnu utakmicu, iako nismo počeli kako smo očekivali. Srbija je bolje otvorila meč i stvorila nekoliko prilika, ali smo ubrzo i mi uspostavili svoju igru, te je neriješen rezultat iz prvog poluvremena realan. U drugom dijelu igre smo napravili neke izmjene koje su nam donijele preokret i u igri i rezultatu. Brzo smo postigli dva gola i zasluženo pobijedili odličnu reprezentaciju Srbije. Ovaj rezultat ne smije da nas zavara i moramo se spremiti i za drugi meč u četvrtak. Svi igrači će dobiti priliku da pokažu šta znaju kako bismo odabrali osamnaest igrača za kvalifikacije. Zadovoljan sam igrom danas, pogotovo u drugom poluvremenu", rekao je selektor BiH Sakib Malkočević, a prenio zvanični sajt Fudbalskog saveza BiH.

"Orlići" će imati priliku da se revanširaju selekciji BiH u četvrtak 24. septembra s početkom u 11 časova ponovo u Staroj Pazovi.

Srbija: A. Popović, J. Popović, Devetak, Veselinović, Bošnjak, Keča, Nikolić, Mihajlović, Kosanić, Jovanović, Joveljić.

Umjesto J. Popovića, Keče, Nikolića, Mihajlovića i A. Jovanovića igrali su: Petrović, Zličić, Maksimović, Vlalukin i Đ. Jovanović. Selektor: Milan Đuričić

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Perić, Beširević, Čeliković, Velić, Mirić, Smajić, Kovač, Dadić, Veladžić, Resić.
Igrali su još: Hajdarević, Mehulić, Ragipović, Hadžić, Šabanadžović, Vuletić, Sadiku i Beganović Selektor: Sakib Malkočević