Mega ispustila mega šansu u Zagrebu

Tim Dejana Milojevića poražen u neizvesnoj završnici od Cedevite u 18. kolu ABA lige

Ekipa Mega Leksa žestoko je namučila lidera Crvenu zvezdu u prethodnom kolu ABA lige, potom su savladali Strazbur u FIBA Ligi šampiona, ali je serija dobrih partija prekinuta u Zagrebu.

Srpski tim bio je na korak od trijumfa u 18. kolu ABA lige protiv Cedevite u Zagrebu, ali je u neizvesnoj završnici domaćin slavio rezultatom 89:85 (18:24, 26:12, 19:28, 26:21).

Mega ima za čim da žali. Posle kratkog vođstva u prvoj četvrtini, uspeli su da se vrate u igru, iako je Cedevita posle poluvremena imala i 10 poena viška (52:42).

mega

Predvođena Radosavom Spasojevićem i Jovanom Novakom, Mega je uspela da uhvati priključak, na kratko i da povede (66:65 u 31. minutu), ali je u triler završnici promašila pobedu.

Rade Zagorac je na ulasku u poslednji minut igre približio Megu na samo poen zaostatka (85:86) pogodivši koš uz faul, a zatim mu je 22 sekunde pre završetka meča Mirza Begić blokirao šut za dva poena, ali su sudije ocenile da je lopta bila u silaznoj putanji.

I kada se činilo je da Mega stigla do vođstva, sudija Damir Javor je posle gledanja snimka promenio odluku.

Cedevita je već u narednom napadu povećala vođstvo na 87:85, nakon što je Luka Babić bio samo jednom precizan sa linije slobodnih bacanja, a onda je trener Dejan Milojević odlučio da njegovi izabranici pokušaju trojkom da zabeleže pobedu.

Jovan Novak je iz malo čudne pozicije, sa jedne noge, odlučio da prihvati tu nezahvalnu ulogu, bio je neprecizan, a Cedevita je nakon toga preko Begića samo potvrdila trijumf.

Čančar

Tim iz Zagreba tako je upisao 13. pobedu, uz pet poraza i probio se na deobu trećeg mesta na tabeli, dok je Mega zabeležila 13. poraz.

Cedevita je slavila i drugi put ove sezone protiv Mege, i to opet "tesnim" rezultatom, budući da je u petom kolu u Sremskoj Mitrovici odnela neubedljivu pobedu - 85:82.

Kod Mega Leksa uz Spasojevića, koji je upisao 18 poena i Novaka, koji je meč završio sa 15 pogodaka i sedam asitencija, istakli su se i Rade Zagorac sa 15 poena i sedam skokova, dok je Kostja Mušidi dao 11, a Aleksandar Marelja 10 pogodaka uz sedam uhvaćenih lopti.

U ekipi Cedevite najefikasniji je bio Luka Babić sa 27 poena, šest skokova i devet asistencija, i ostvario  je 34 indeksna poena.

MZT Skoplje – Zadar 92:65

TABELA: Crvena zvezda 17-0, Partizan 14-3, Budućnost 13-5, Cedevita 13-5, Cibona 11-7, Igokea 9-9, Olimpija 7-10, Mornar 6-11, FMP 6-11, Zadar 6-12, Karpoš 6-12, Mega 5-13, Krka 5-12, MZT 5-13.