Remi pod Vezuvom, Pjanić asistent

Napoli je srcem i žestokim napadima umalo uspio nemoguće - da preokrene minus od jednog gola protiv Juventusa, ali je na kraju morao da se zadovolji samo bodom u derbiju 30. kola Serije A.

Sudar najboljeg napada i najbolje odbrane na "Čizmi" okončan je neriješenim rezultatom 1:1 (0:1) u derbiju 30. kola šampionata Italije, kojim zadovoljniji mogu biti gosti iz Torina zbog velike bodovne zalihe pred posljednjih osam utakmica.

Ali, po prikazanoj igri, šansama, htijenju i volji za pobjedom, bodove su u Napulju više zaslužili domaći fudbaleri.

Napoli - Juventus 1:1 (1:0).

Torinski tim je stigao do prednosti već u sedmom minutu nakon odlične akcije Samija Kedire i duplog pasa sa reprezentativcem Bosne i Hercegovine Miralemom Pjanićem, nakon kojeg je loptu iz "prve" poslao ispod golmana Rafaela - 0:1.

Poslije šokantnog početka, Napoli je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 20. minutu poslije greške Đorđa Kjelinija, Dris Mertens je spustio loptu za kapitena Mareka Hamšika, ali je njegov šut bio neprecizan.

Problemi pri dolasku crno-bijelih

Najprije se igračima Juventusa po dolasku na stadion "Sao Paolo" zaglavio autobus u more pristalica Napolija, da bi ih potom domaći navijači počastile psovkama i uvredljivim povicima "Juve Merda". Najsočnije su bile rezervisane za Gonzala Iguaina, "izdajnika" koji je prešao u omraženi torinski klub.

Omaleni Belgijanac Mertens je u narednom napadu poslije kornera pokušao da imitira "Božiju ruku" Dijega Maradone, međutim, sudija Danijele Orsato je primijetio prekršaj, ali nije žutim kartonom sakcionisao napadača Napolitanaca.

U 31. minutu Hamšik je ponovo dobio loptu poslije "karambola" u kaznenom prostzoru, ali ponovo nije bio precizan sa same ivice šesnaesterca.

Stisli su izabranici Mauricija Sarija goste iz Torina u finišu prvog poluvremena i zaprijetili još i preko Lorenca Insinjea, koji je gađao suprotan ugao Bufonovog gola, ali opet je lopta prošla pored stative.

I početkom nastavka na "Sao Paolo" ista slika - Napoli je napadao, Juve se branio, ali nije mogao ništa u 55. minutu kad je Mertens pospremio "odbijanac" nakon udarca Hamšika i odbrane Bufona.

Belgijanac je ipak bio u ofsajdu i gol je poništen, ali nije pogodak Hamšika u 59. minutu za izjednačenje!

Poslije sjajne akcije kao na malom fudbalu, Mertens je asistirao kapitenu, koji je pospremio pod prečku - 1:1!

Samo tri minuta kasnije, sjajni Mertens je poslije velike greške Kvada Asaomoe bio brži od Bufona, ali je otišao suviše ukoso, pa je stativa spriječila potpuni preokret na "Sao Paolu".

Do kraja se Juve stabilizovao i dodatno "umrtvio" igru i pod Vezuvom ostao neporažen.

NAPOLI (4-3-3): Rafael, Strinić, Kulibali, Albiol, Hisaj, Hamšik, Žoržinjo, Alan, Insinje, Mertens, Kaljehon.

JUVENTUS (4-2-3-1): Bufon, Kjelini, Pjanić, Kedira, Markizio, Iguain, Mandžukić, Lemina, Bonući, Asamoa, Lihtštajner