KUP BiH: Široki - Sarajevu u finalu (FOTO,VIDEO)

Fudbaleri Širokog Brijega i Sarajeva igraće u finalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Kup BiH Željezničar Široki  Izvor: Samir Cacan/MONDO

Poslije pobjede 1:0 u prvom meču na domaćem terenu, fudbaleri Širokog slavili su i u revanšu polufinala Kupa BiH protiv Željezničara na Grbavici 0:3 i izborili plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

U finalu ih čeka Sarajevo, koje je prošle sedmice izborilo finale,poslije pobjede u dvomeču protiv Mladosti Doboj Kakanj.

Pitanje finaliste u revanšu na Grbavici, odlučeno je u ovodu meča, kada su gosti dva šuta u gol pretvorili u dva gola.

Najprije je u petom minutu Čabraja šokirao domaće navijače i fudbalere, nakona asistencije Ćorluke, koji je odlično prošao po desnoj strani, a odbrana domaćih je mogla i bolje da reagije.

FK Željezničar - NK Široki Brijeg / 0:1 Ćabrajaby clipsbh

Drugi gol Široki je postigao nakon kornera. Na ubačenu loptu po zemlji, natrčao je Boris Pandža, opalio iz prve i riješio sve dileme oko putnika u finale. Detalj iz 11. minuta utakmice.

Željezničar-Široki 0:2by goloviliga

Željo je u finišu prvog poluvremena mogao da smanji rezultat. Ipak Bjelobrk je odbranio penal kapitenu Željezničara Zajku Zebi.

FK Željezničar - NK Široki Brijeg / Bilobrk...by clipsbh

Treći gol za Široki, a svoj drugi majstoriski je postigao Dejan  Čabraja. Potez koji je aplauzom nagradila i domaća publike. Željezničar - Široki 0:3 u 55. minutu.

FK Željezničar - NK Široki Brijeg / 0:3 Ćabrajaby clipsbh

Željezničar na ovom meču nikako nije mogao do pogotka. Nova velika prilika je bila u 74. minutu. Novi penal za domaće i ponovo ga brani Bjelobrk. Ovaj put izvođač je bio Bekrić.

Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović, Marković, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Kerla, Zeba, Musa, Lendrić, Stevanović.

Široki Brijeg: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Krstanović, Marković.