"Blickrig" Milana i Intera, dosta i poluvrijeme!

Kompletirano prvo kolo nove sezone u italijanskom prvenstvu, favoriti bez greške.

Nakon jučerašnjih pobjeda Juventusa i Napolija, te danas Rome, nedjeljni dueli u večernjem terminu donijeli su trijumfe Milana i Intera.

U derbiju prvog kola Inter je na "Đuzepe Meaci" rutinski savladao Fiorentinu, čime je novi trener Lučano Spaleti uspješno debitovao na klupi "nerazura".

Već nakon 15 minuta na semaforu je stajalo 2:0, a oba pogotka postigao je Mauro Ikardi (prvi iz jedanaesterca).

Tek nakon dva primljena gola, "viola" se probudila, ali sve se završilo na pokušajima. Najbolju šansu gosti su imali desetak minuta prije kraja meča, kada je Žordan Veretu uzdrmao stativu.

Nepun minut kasnije goste je stigla kazna. Žoao Mario uputio je odličan centaršut, na pravom mjestu našao se Ivan Perišić i u padu, udarcem glavom, postavio konačnih 3:0.

...

Milan je u gostima protiv Krotonea sve riješio za dvadesetak minuta.

Novajlija Frenk Kesi iskoristio je jedanaesterac, koji je skrivio Federiko Ćekerini, zbog kojeg je defanzivac domaćih isključen već u trećem minutu susreta.

Već na polovini prvog dijela igre gosti su materijalizovali igrača više i stigli do tri gola prednosti, s obzirom da su mrežu Krotonea zatresli još Patrik Kutrone i Suso.

...

Adem Ljajić bio je strijelac za Torino u duelu sa Bolonjom, u kojem je tim Siniše Mihajlovića remizirao 1:1.