LE: Grci ponovo kobni za Riječane

Rijeka poražena na svom terenu od atinskog AEK-a, „petarda“ Milana u Beču, Bergamo u transu poslije ubjedljive pobjede Atalante.

Grci su ponovo bili kobni za prvaha Hrvatske. Rijeka je do grupne faze Lige Evrope stigla nakon eliminacije u plej-ofu Lige šampiona od Olimpijakosa, a u prvom kolu je poražena od još jednog atinskog kluba –AEK-a.

Ekipa Manuela Himeneza, za koju je igrao reprezentativac BIH Ognjen Vranješ savladala je Rijeku 2:1 na Rujevici i upisala prve bodove u Ligi Evrope.

Počelo je silovito u Rijeci, gdje je jedan dio tribine bio zatvoren odlukom UEFA, ali mreža se ipak nije zatresla već u trećem minutu poslije pokušaja Ebera. Šut Brazilca sa desetak metara odbranio je Anestis.

Gosti iz Atine poveli su u 16. minutu poslije nikoliko nespretnih reakcije domaće odbrane, koje je iskoristio Mantalos i poslao loptu iza golmana Prskala.

U 29. minutu, praktično iz svoje druge prilike na meču Rijeka dolazi do izjednačenja. Elez se odlično snašao poslije kornera i nogom poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Nova prilika viđena je u 40. minutu kada je Mantalos iz slobodnjaka sa 17 metara šutirao preko gola.

Samo minut kasnije poslije odlične akcije kapiten AEK-a u odličnoj prilici, međutim, Prskalo fenomenalnom intervencijom spašava mrežu.

Rijeka je onim izjednačujućim pogotkom uspjela da zatrese mrežu AEK-a koja je do tog trenutka bila netaknuta 493. minute, ali ekipa Matjaža Keka nije uspjela i da dođe do trijumfa.

Nisu Riječani uspjeli ni da izbjegnu poraz jer je Hristodulopulos iz slobodnog udarca sa 25 metara poslao loptu uz samu stativu i pogodio mrežu.

U drugom meču ove grupe Milan je sa ubjedljivih 5:1 deklasirao Austriju u Beču.

Junak rosonera bio je Andre Silva koji je upisao het-trik.

Nakon 26 godina Atalanta se vratila u Evropu, i to na kakav način!

Atalanta je sa ubjedljivih 3:0 savladala engleski Everton i poslije izlaska na evropsku scenu još jednom častila svoje navijače, koji su iz Bergama doputovali na Mapei stadion u Ređo Emiliji, jer stadion Atalante ne ispunjava evropske standarde.

Mrežu Evertona načeo je Masielo, da bi u posljednje četiri minute prvog poluvremena Atalanta završila posao pogocima Gomeza i Kristantea.

Pogodak Gomeza bio je prava majstorija

U drugom meču u ovoj grupi Apolon je dolom u sudijskoj nadoknadi remizirao sa Lionom 1:1.