Atletiko uhvatio ritam

Tim Dijega Simeonea ostvario je treću pobedu zaredom u prvenstvu Španije.

Atletiko Madridu dobro ide na novom stadionu "Vanda Metropolitano"!

Prošle subote je na otvaranju stadiona savladana Malaga (1:0), a u prvom meču 6. kola Primere su crveno-beli delovali još sigurnije i ubedljivije - 2:0 (0:0), protiv do danas drugoplasirane Sevilje.

U prvom poluvremenu su najbolje šanse imali Sarabija kod gostiju (stativa) i Filipe Luis (prečka) u domaćem timu, a na vodeći gol Atletika čekalo se do prvog minuta drugog poluvremena. Janik Fereira Karasko je iskoristio grešku Stivena N'Zonzija, dobio duel i bez problema matirao golmana Serhija Rika.

Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman u 69. minutu, posle akcije u kojoj odbrana Sevilje ponovo nije dobro intervenisala.

Lopta je sa desnog boka došla u "srce" šesnaesterca, odatle je izbijena na 18 metara do Šime Vrsaljka, a kada su defanzivci očekivali šut, Hrvat je asistirao Grizmanu, koji je imao vremena da se namesti i nedopustivo lako zatrese mrežu.

Atletiko je posle dva remija u prva tri kola uspeo da "veže" tri pobede i izbio je na drugo mesto, iza vodeće Barselone, koja gostuje debitantu Đironi. Sada se Dijego Simeone i njegovi puleni okreću Ligi šampiona i okršaju sa Čelsijem u sredu, ponovo kod kuće.