Espanjol živnuo, Viljareal i Eibar "potonuli"

Deportivo lako savladan u Barseloni, a Hetafe dao Viljarealu četiri gola, koliko u prvih pet kola ukupno. Selta i Leganes slavili u gostima.

Samo jedan bod u prva tri kola, a onda sedam u naredna tri.

Fudbaleri Espanjola i trener Kike Sančez Flores očigledno su održali sastanak koji je uspeo sve da ih trgne i pokrene ka boljim rezutlatima.

U 6. kolu Primere, klub iz Barselone kao domaćin je savladao Deportivo La Korunju ubedljivih 4:1. Pobednik se nazirao već posle prvog dela utakmice, pošto je domaćin stigao do dva gola prednosti, ali je Borges u 53. nagovestio da bismo mogli da gledamo neizvesnu završnicu. To se, međutim, nije dogodilo, pošto je Đerar Moreno sa dva gola otklonio svaku dilemu...

Pomalo iznenađujuće, Viljareal je doživeo ubedljiv poraz od Hetafea - 4:0.

"Žuta podmornica" potonula je u drugom poluvremenu utakmice u predgrađu Madrida, primivši čak četiri gola za manje od 40 minuta. Zanimljivo je da je Hetafe posle prvih pet kola imao gol-razliku 4:5.