Damir Džumhur osvojio ATP turnir u St. Peterburgu

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Pobjedom nad Fonjinijem, Džumhur je došao do prve ATP titule u karijeri, što će mu donijeti ranking karijere jer ulazi među 40 najboljih tenisera svijeta.

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, pobijedio je favorizovanog Italijana Fabija Fonjinija u finalu ATP turnira u Sankt Peterburgu.

Džumhur - Fonjini 2:1 ( 3:6, 6:4, 6:2)

Nakon dva poraza u međusobnim duelima, Džumhur je danas napravio veliki rezultatski preokret i došao do prve pobjede nad trenutno 29. igračem svijeta, a tako i do prve titule u elitnoj teniskoj seriji.

Italijan je u prvom setu bez većih problema oduzeo dva puta servis Džumhuru i poveo sa 6:3, ali u nastavku meča Džumhur podiže igru na viši nivo i osvajanjem dva naredna seta 6:4 i 6:2 ostvaruje istorijski uspjeh za bh. tenis.

Džumhur je pobjedom u finalu turnira sa nagradnim fondom većim od milion dolara osigurao ulazak među 40 najboljih igrača na ATP listi, što mu je ranking karijere.

Pogledajte najbolje trenutke istorijske pobjede Damira Džumhura.

Džu - Fog 2:1by watch-it-now

U izjavi nakon meča Damir Džumhur nije mogao da sakrije emocije.