Zrinjski bio blizu u Kopru

Zrinjski je bio blizu, ali je mirna ruka Tadeja Fermea donijela sedmu pobjedu za Primorsku.

Primorska je u uzbudljivom meču u Kopru savladala Zrinjski, koji ima za čim da žali. Gosti iz Mostara su imali prednost na 25 sekundi do kraja, ali su u posljednjim trenucima dozvolili otvoren šut Tadeju Fermeu koji im to nije oprostio.

Primorska - Zrinjski 67:64 (18:19, 13:17, 17:14, 19:14)

Zrinjski je u prvoj četvrtini iznenadili domaćina odličnim pritiskom na loptu i spoljnu liniju, čime su igračima Primorske "oduzeli" šut za dva poena. Momci iz Kopra su za dva poena pokušavali samo pet puta i bili precizni dva puta, dok su pogodili četiri trojke iz devet pokušaja. U odličnoj četvrtini za Zrinjski istakli su se Marko Šutalo i Torion Bramit sa po šest postignutih poena.

U prvoj polovini drugog perioda izabranici Jurice Golemca su nadoknadili zaostatak i poveli sa dva poena razlike, ali se Zrinjski na krilima Marka Ramljaka ekspresno vratio u vođstvo serijom od 9:0, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 31:36 za Zrinjski.

Treći period je protekao u izjednačenoj igri u kojoj je Zrinjski uspijevao da održi prednost, pa se u posljednji period otišlo sa dva poena prednosti za goste.

Igrači Primorske su, poenima Termea, Čakaruna i trojkom Joksimovića posljednji kvartal otvorili serijom od 7:0.

Zrinjski je u imao prednost na 25 sekundi do kraja, ali su pri rezultatu 64:64 na četiri sekunde do kraja meča dozvolili Fermeu otvoren šut za tri poena koji je pogodio za sedmu pobjedu za Primorske u ovoj sezoni