Rodrigez stavio tačku!

Panatinaikos nije uspeo da ode na 10-0 u Evroligi pred svojim navijačima, iako je u 25. minutu imao 10 poena prednosti...

Panatinaikos CSKA 70:75 Evroliga 19. kolo Izvor: MN PRESS

Veoma važnu pobedu izvojevao je u petak uveče CSKA nad Panatinaikosom - 70:75 (20:15, 9:16, 22:20, 19:24) u meču 19. kola Evrolige.

"Armejci" (skor 15-5) su se time učvrstili na liderskoj poziciji, sa dve pobede više od Fenerbahčea i Olimpijakosa, dok je PAO još korak iza, zajedno sa Realom i Žalgirisom.

Real je u Malagi poražen od Unikahe 80:75, uz zapažene role Nemanje Nedovića (11p, trojke 2/4, 7as) i Dragana Milosavljevića (8p, trojke 2/3).

Junak utakmice u atinskoj dvorani OAKA, u kojoj su "zeleni" bili neporaženi ove sezone (9-0 u Evroligi), svakako je Serhio "Ćaćo" Rodrigez.

Lagani španski plejmejker postigao je 21 poen, od toga četiri trojke iz šest šuteva. Do 28. minuta je bio jedini igrač CSKA sa postignutom "triplom", a na taj način je praktično i rešio meč, pogotkom za 69:74, kada je do kraja ostalo samo 50 sekundi.

PAO je u prvom poluvremenu promašio brojne otvorene šuteve, bio na katastrofalnih 1/16 za tri poena, ali je u trećoj četvrtini sve profunkcionisalo.

Domaćin je u 24. minutu postigao pet poena u jednom napadu, posle nesportske lične greške Rodrigeza (41:36), da bi u narednom minutu Kejsi Rivers nakon ukradene lopte Džejmsa Gista trojkom povećao na rekordnih 46:36.

Tada su se konačno probudili Kori Higins i Nando De Kolo, pa je CSKA u 29. minutu ponovo bio u "egalu" (49:49).

Ista dvojica igrača opet su pogodila trojke za 63:71 tri minuta pre kraja, a poslednji nalet Panatinaikosa zaustavio je Rodrigez, pomenutim košem u 40. minutu.

PANATINAIKOS: Singlton 9 (6sk), Rivers 11 (6sk), Papas 14, Denmon, Gist 6 (3sk, 3as, 4ukr), Vujukas, Lekavičijus, Gebrijel 2 (5sk), Ogast 2, Kalates 13 (6sk, 11as), Adetokunbo 13 (5sk), Mitoglu.

CSKA: De Kolo 10 (3as), Fridzon, Antonov, Rodrigez 21, Voroncevič, Klajburn 9 (5sk, 3as), Higins 14 (5sk), M. Kulagin, Hrijapa, Kurbanov 2 (9sk, 3as), Hajns 7, Hanter 12.

REZULTATI 19. KOLA:

Efes - Fenerbahče 84:89
/Daglas 29, 3sk, 3as - Vonamejker 18, 4sk, 8as/

Panatinaikos - CSKA 70:75

Baskonija - Armani 82:83
/Šengelija 17, 12sk, 3as, Grejndžer 15, 6as - Tiodor 16, 4sk, 8as, Gaudlok 16, 3as, 3ukr/

Barselona - Bamberg 81:66

TABELA: CSKA 15-4, Fenerbahče 13-6, Olimpijakos 13-6, Real 12-7, Panatinaikos 12-7, Žalgiris 12-7, Himki 11-8, Makabi 10-9, Baskonija 8-11, Unikaha 8-11, Barselona 7-12, Zvezda 7-12, Bamberg 7-12, Valensija 6-13, Armani 6-13, Efes 5-14.

PAROVI 20. KOLA: Panatinaikos - Žalgiris, Real - Efes, Unikaha - Baskonija (25. januar), CSKA - Bamberg, Fenerbahče - Barselona, Zvezda - Olimpijakos, Valensija - Himki, Armani - Makabi (26. januara).