Jubilarna "stotka" RB Lajpciga

Tim Ralfa Hasenhutla grabi ka drugom učešću u Ligi šampiona.

Potpuno zasluženo, RB Lajpcig slavio je na svom stadionu 2:0 protiv Augzburga, u prvom meču 22. kola Bundeslige.

Tim Ralfa Hasenhutla upisao je sigurna tri boda, koji će mu dodatno pomoći u nastojanju da se drugu godinu zaredom nađe u Ligi šampiona.

RB LAJPCIG - AUGZBURG 2:0 (1:0)

Domaći su postigli po jedan pogodak u ova poluvremena, te zabilježili 11. trijumf u sezoni.

A mogli su daleko više...

Da će bodovi ostati u Lajpcigu najavio je Dajočankule Upamekano.

Francuz je u 17. minutu spretno zatresao mrežu rivala. Bio je to njegov prvi gol u Bundesligi, a ekipi sa "Red Bul Arene" jubilarni, 100. u njemačkoj ligi, na 56 do sada odigranih utakmica.

Timo Verner propisno se ispromašivao u nastavku i propustio šansu da svom timu donese ubjedljiviji trijumf, ali spasa za goste u 70. minutu nije bilo.

Kajubi je napravio prekršaj na rubu šesnaesterca, loptu je namjestio Nabi Keita, šutirao, a Martin Hintereger iznenadio je svog golmana, glavom skrenuo loptu u nebranjeni dio mreže, za konačnih 2:0.

Fudbaler iz Gvineje, koji će sutra proslaviti 23. rođendan, postao je najefikasniji igrač lige van 16 metara. Bio je to njegov četvrti pogodak izvan kaznenog prostora ove sezone.

Desetak minuta prije kraja Kevin Kampl fenomenalno je šutirao iz slobodnog udarca, ali je treći pogodak spriječila prečka.

Lajpcig se ovim trijumfom udaljio tri koraka od Bajer Leverkuzena, pa je sada najbliži pratilac neprikosnovenom lideru i aktuelnom šampionu, Bajernu iz Minhena. Ipak, "apotekari" će sutra pred svojim navijačima u duelu sa Hertom imati šansu da se bodovno izjednače sa "crveno-bijelim" iz Lajpciga.