Igokea u Mostaru ispustila prvo mjesto!

Plemići su izborili "pol poziciju" pred start plej-ofa.

Zrinjski je u u petom kolu slavio u Laktašima, a danas je tu pobjedu potvrdio!

Hrvoje Velić je u uvodu u meč tražio podršku "šestog" igrača i to je dobio! U prepunoj dvorani "Pod Bijelim brijegom" njegovi izabranici su u 10. kolu Lige za prvaka, posljednjem pred početak razigravanja, u triler završnici savladali aktuelnog šampiona BiH i na osnovu boljeg međusobnog omjera preuzeli prvo mjesto na tabeli:

ZRINJSKI - IGOKEA 78:75 (18:25, 23:17, 25:17, 12:16)!

"Igose" je večeras sa klupe predvodio Milutin Latiničić pošto je šef struke, Žarko Milaković, bio odsutan zbog bolesti.

Uprkos tom hendikepu gosti su odlično otvorili meč i već na startu otišli na pet poena prednosti, da bi nakon toga Zrinjski napravio seriju od 6:0 i vratio se u meč. Igokea je u zavrnišnim minutama prvog perioda imala prednost od 10 poena, 15:25, ali su gosti ipak uspjeli da na dvije minute odmora odu sa manjkom od tri poena.

Domaćini su drugi period okončali u svoju korist, 23:17, i tako na odmor otišli sa podnošljivih 41:42 za Igokeu.

Gosti  su u trećoj četvrtini pali u igri, što je domaćin uz bučnu podršku domaćih navijača iskoristio i period okončao sa prednošću od sedam poena, 66:59.

"Plemići" su Igokeu držali na odstojanju od pet do osam poena sve do ulaska u posljednji minut, kada su Nikola Gajić i Marko Ljubičić na 23 sekunde do kraja na semafor "postavili" 76:74.

Igokea se u tim trenucima odlučila za penal završnicu u kojoj je Ahmed Ture iskoristio oba slobodna bacanja, a Vuk Radivojević jedno za 78:75.

Dvorana "Pod Bijelim brijegom" je utihnula kada oba slobodna bacanja promašuje Ljubo Šamadan, a u posljednji napad kreće Igokea.

Prvo je za tri poenao šutirao i promašio Vuk Radivojević, da bi Aleksandar Ponjević pokupio skok u napadu i na pet sekundi do kraja meča pronašao Ljubičića, koji takođe promašuje za veliko slavlje domaćih navijača!

Pogledajte...

"Plemiće" su predvodili Ture Ahmed i Sven Smajlagić sa po 18 poena, Torion Bramit je dodao 16, a Luka Igrutinović 14.

Na drugoj strani, najefiksaniji su bili Marko Ljubičić sa 17 i Domink Artis sa 14 poena, dvocifren je još bio Đorđe Milošević sa 10 postignutih poena.

STRIJELCI

ZRINJSKI: Ture Ahmed 18, Bramit 16, Ramljak 3, Smajlagić 18, Igrutinović 14, Ljujić 3, Šamadan 6.
IGOKEA:
Artis 14, Gajić 5, Milošević 10, Radivojevič 6, Rikić 7, Janković 4, Jevtović 9, Ilić 3, Ljubičić 17.

Zrinjski će u polufinalu igrati protiv sarajevskih SPARS- a, koji su večeras u direktnom obračunu za četvrtu poziciju bili bolji od Širokog Brijega, dok drugi polufinalni par čine Igokea i Bosna.

Podsjetimo, polufinale se igra na dvije, a finale na tri pobjede, a prednost domaćeg terena u polufinalnim serijama imaju Zrinjski i Igokea.

Poraženi iz polufinala igraće za treće mjesto, takođe na dvije pobjede, a ako Igokea bude igrala u finalu, pošto je već siguran učesnik ABA lige, duel za treće mjesto će odlučivati o drugom predstavniku BiH u Drugoj ABA ligi.