Podnošljiv poraz Zrinjskog u "Ludoj šumi"

Mostarci pokazali da mogu parirati Ludogorecu, pa nakon minimalnog neuspjeha u Razgradu, imaju pravo nadati se da mogu izboriti plasman u plej-of za plasman u Ligu Evrope. Revanš za sedam dana u Širokom Brijegu.

Iako je dvomeč sa Zrinjskim bugarski Ludogorec dočekao sa ulogom apsolutnog favorita, bh. šampion u Razgradu pokazao je da ne zaostaje mnogo za rivalom, te će revanš za sedam dana na stadionu "Pecara" u Širokom Brijegu dati odgovor na pitanje da li Mostarci mogu proći u četvrtu rundu kvalifikacija, što bi bio njihov međunarodni najveći uspjeh u istoriji.

Uprkos minimalnom porazu, tim koji s klupe vodi Ante Miše može biti zadovoljan prikazanim u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, pa će drugi meč dočekati sa popriličnom dozom optimizma.

LUDOGOREC - ZRINJSKI 1:0 (1:0)

Da nije bilo kiksa iskusnog čuvara mreže Antonija Solde, "plemići" su možda mogli i do povoljnijeg rezultata na "Ludogorec Areni".

U tom 16. minutu, koji je, ispostaviće se, bio ključni na ovom meču, Vanderson je ubacio loptu iz kornera, golman Zrinjskog Antonio nije dobro procijenio njen let, zaplivao je u prazno, nakon čega je Kozmin Moci glavom pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

...
Izvor: Dailymotion/videosp

Rani pogodak nije poremetio Mostarce. Pokušavali su preko Todorovića i Čirjaka, imali su i domaći svoje šanse, ali se rezultat nije promijenio. U nekoliko navrata mrežu gostiju pokušao je da zatrese Kešeru, ali je izostala završnica.

PLEJ-OF

Ukoliko uspije da eliminiše Ludogorec, Zrinjski će u plej-ofu vjerovatno igrati protiv gruzijskog Torpeda, koji je u prvoj utakmici pred svojim navijačima deklasirao albanski Kukeši 5:2.

I u nastavku meča Zrinjski je uspio da parira rivalu, zaustavio je opasne napade, te je sačuvao nadu pred revanš da može eliminisati bugarskog šampiona. Tek u finišu Mostarci su uspjeli da zaprijete, ipak Čirjak, kasnije i Todorović nije uspjeli solidne prilike da pretvore u pogodak.

Mogli su fudbaleri Ludogoreca u samom finišu da udvostruče prednost.

Imao je Kešeru dvije odlične prilike u sudijskoj nadoknadi, ali se Soldo iskupio za grešku iz 16. minuta.

Na kraju, "podnošljiv" poraz Zrinjskog pred revanš 16. avgusta, koji će biti odigran na stadionu Širokog Brijega od 20 časova.

LUDOGOREC: Renan, Sisinjo, Natanael, Saša (78. Kampanjaro), Djakov (68. Goralski), Kešeru, Moci, Marselinjo, Vanderson (82. Žoao Paolo), Rafael Forster, Lukoki. Trener: Paolo Meljo Autori.

ZRINJSKI: Soldo, Vrljičak (78. Perišić), Čirjak, Bekrić, Jović (86. Stanić), Pezer, Laštro, Todorović (75. Bilbija), Jakovljević, Filipović, Kadušić. Trener: Ante Miše.

TOK UTAKMICE

- kraj -

90+4 - Ponovo šansa za Kešerua, opet brani Soldo.

90+3 - Nakon petnaestak minuta uspavanke, sjajna odbrana Solde u trećem minutu nadoknade. Još jednom je osujetio šut Kešerua i spasio svoj tim.

78 - Još jedna izmjena u redovima Zrinjskog. Perišić će dobiti 15-ak minuta umjesto Vrljičaka.

75 - Bilbija u igri umjesto Todorovića.

74 - Još jedna javna opomena za Mostarce. Laštro se našao u bilježnici sudije Meškova.

71 - Mnogo sreće su imali fudbaleri Zrinjskog. Ispala je kompletna odbrana, Natanael je uposlio Marselinja, ali Laštro uspijeva da blokira udarac, lopta odlazi preko Soldinog gola.

70 - Dvadesetak minuta do kraja meča, Zrinjski bez ozbiljne prilike u nastavku.

66 - Dobar prodor Todorovića po lijevoj strani, ali bio je usamljen. Sisinjo je uspio da onemogući bolji šut ka golu Ludogoreca.

63 - Dalekometan pokušaj Čirjaka, ali nema opasnosti po domaći gol. Lopta odlazi visoko preko gola brazilskog čuvara mreže Renana.

60 - Neoprezan start Kadušića, za žuti karton. Prvi za fudbalere Zrinjskog.

54 - Zaspala je na trenutak odbrana Zrinjskog, ali Kešeru je ponovo neprecizan. Ostaje 1:0.

50 - Ništa za sada u nastavku.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

- kraj prvog poluvremena -

Solidna predstava "plemića" u prvom poluvremenu, ali Ludogorec je bio bolji za taj jedan pogodak. Ipak, Ante Miše i njegovi izabranici mogu biti zadovoljni s obzirom na prikazano. Pokazali su da mogu parirati favorizovanom bugarskom timu.

45 - Veliki pritisak domaćina u finišu prvog dijela igre.

44 - Marselinjo je pokušao sa ruba šesnaesterca, ali iz dobre pozicije šutira visoko preko gola.

42 - Sjajan volej Kešerua, ovaj put Soldo je siguran. Moglo je lako biti 2:0.

33 - Kratko zatišje nakon pritiska Mostaraca. Uspjeli su fudbaleri Ludogoreca da odbiju napade rivala. Sada se igra uglavnom odvija na sredini terena.

27 - Još jedna šansa za Zrinjski, Čirjak je topovski šutirao, ali ponovo je Renan na mjestu. Biće novi korner za bh. tim.

26 - Sjajan pokušaj kapitena "plemića" Todorovića, sjajno brani Renan.

20 - Konačno je zaprijetio i Zrinjski. Filipović je pokušao iz slobodnog udarca ugroziti gol gostiju, međutim nije bio precizan. Lopta je otišla tik iznad gola.

18 - Nastavlja se pritisak domaćina, Vanderson je zaprijetio, biće novi korner za Ludogorec.

16 - GOOOL!!! Ludogorec vodi golom Kozmina Mocija.

Vanderson je izveo korner sa desne strane, golman Zrinjskog Antonio Soldo nije bio siguran na istrčavanju, zaplivao je u prazno, lopta ga je preletjela, te ostavio usamljenog Rumuna koji glavom trese mrežu Mostaraca.

...

12 - Još jedna prilika za rumunskog internacionalca, ali i dalje nema promjene rezultata. Bugari opasniji na otvaranju meča.

8 - Sjajan pokušaj Kešerua iz okreta sa nekih 11 metara, ali lopta odlazi preko gola Mostaraca. Prva prilika na utakmici ostala je nerealizovana.

5 - Nema uzbuđenja u uvodnim minutima susreta.

1 - Počela je utakmica u Razgradu, srećno Zrinjski!

17.30 Poznate su početne postave u kojima će nastupiti Ludogorec i Zrinjski.

- Meč u Razgradu počinje u 19 časova, a pravdu će dijeliti ruski arbitar Vitalij Meškov.

- Pobjednik dvoboraj Ludogorec - Zrinjski igraće sa boljim iz duela Torpedo - Kukeši.