Mitar ne staje: PETI gol, za peti bod!

Nije to bilo idealno popodne ekipe Slaviše Jokanovića, ali ga je Aleksandar Mitrović popravio još jednim pogotkom!

Eden Azar 5, Aleksandar Mitrović 5, Romelu Lukaku 4, Sadio Mane 4...

Tako izgleda trka najboljih strelaca Premijer lige, u kojoj srpski centarfor diktira tempo i pogađa iz kola u kolo.

Ove subote, na Krejven kotidžu, Mitrogol je golom doneo bod protiv najprijatnijeg iznenađenja Premijer lige, a u poslednjem minutu je umalo doneo pobedu - pogodio je i prečku!

Fulam - Votford 1:1 (0:1)

Trk Lusijana Vijeta po levoj strani i dodavanje na vrh peterca bilo je sve što je potrebno da Mitrović u 79. minutu savlada čuvara i da postavi nogu tako da "spoljnim" delom kopačke savlada Bena Fostera.

Iako je odbrana ekipe Slaviše Jokanovića bila nesigurna i pre i posle tog gola, sreće je imao i Votford, jer je Mitar u 88. minutu dobro šutirao sa oko 20 metara i iznudio korner, posle kojeg je skočio visoko i udarcem glavom zatresao okvir.

Srpski špic "gori" i vuče Fulam na početku premijerligaške sezone. Trenutni učinak Jokanovićevog tima je: 5 bodova - 5 Mitrovićevih golova!

Kada i defanzivna linija na "Kotidžu" bude proradila kao Mitar u napadu - Fulam će bez brige biti bar deo sredine tabele. Ove subote je njegov jedan gol bio dovoljan da "poništi" lošu reakciju odbrane, koja je u 2. minutu bila "mekana" i dopustila Andreu Greju da bez velikih problema postavi rezultat 0:1.

Do pauze je Votford imao još nekoliko dobrih šansi, ali ih nije iskoristio, a onda je počeo deo meča u kojem je Mitrović bio u prvom planu.

"Mitro's on fire!", pevali su navijači dok su pratili ekipu, slaveći svog ljubimca - trenutno najboljeg centarfora Premijer lige!