KOPA ITALIJA: Kud si pošao Vanja? (VIDEO)

Vanja Milinković Savić neće po dobrom pamtiti gostovanje SPAL-a protiv Sampdorije, koja je slavila sa 2:1 (1:1) i izborila osminu finala Kupa Italije.

Mladi srpski golman Vanja Milinković Savića pozajmljen je ljetos iz Torina ekipi SPAL-a i u utorak je dobio priliku da bude starter u Đenovi.

Odlično je krenulo za njegov tim na stadionu "Luiđi Feraris" jer su gosti u 34. minutu stigli do prednosti golom iskusnog napadača Serđa Flokarija, ali je domaćin u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena stigao do izjednačenja pogotkom Gregora Defrela.

Do kraja je Sampa uspjela da stigne do pobjede i plasmana među 16 najboljih ekipa u Kopa Italiji zahvaljujući "plivanju" kroz vazduh srpskog čuvara mreže..

Egzekutor u 82. minutu bio je poljski napadač David Kovnacki poslije centaršuta Čeha Jakuba Jankta.

Đenovljani će u osmini finala igrati protiv Milana, dok će njegov gradski rival Inter odmjeriti snage sa Beneventom, koji je ranije danas bio bolji od Ćitadele (1:0). Plasman u narednu rundu osigurala je i Bolonja trijumfom nad Krotoneom (3:0), ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Rikardu Orsoliniju.