Valensija u Vigu iz keca u dvojku

Valensija napravila preokret i osvojila sva tri boda protiv Selte u Vigu.

Ekipa Valensije ove sezone je vodeća u španskom prvenstvu po broju nerešenih ishoda. Do subote i gostovanja u Vigu imala ih je čak 11 na 19 utakmica, od toga većinu rezultatom 1:1.

Činilo se u finišu meča protiv Selte da će se ponoviti taj "ukleti" rezultat, zabeležen i prošle subote, na "Mestalji" protiv Valjadolida, ali su se Kevin Gameiro i Rodrigo postarali da ipak ne bude tako.

Selta - Valensija 1:2 (1:0)!

Domaćin je kaznio par "žestokih" promašaja Valensije u prvom poluvremenu, kada je preko Nestora Arauha u 40. minutu došao u vođstvo. Meksikanac je posle kornera bio najviši u skoku, zahvatio je loptu na ivici peterca i tu nije bilo spasa.

Izjednačio je u 71. minutu 18-godišnji napadač Feran Tores, koji je nekoliko dana posle gola u kup utakmici protiv Sportinga iz Hihona, dočekao i prvenac u elitnom rangu španskog fudbala.

Odluka o pobedniku pala je šest minuta pre kraja, kada je odbrana Selte dekoncentrisano, mehanički izašla da napravi ofsajd zamku. To je Gameiro iskoristio da utrči u prazan prostor na desnom boku i idealno uposli Rodriga, kome je ostalo samo da podmetne nogu i sprovede loptu u nebranjenu mrežu.

"Slepim miševima" je ovo tek peta ovosezonska pobeda u domaćem prvenstvu - po čemu su u rangu sa nekim ekipama koje se bore za opstanak - a treća ostvarena na gostujućim terenima.