Valensija i Alba korak od finala

Pobede domaćih timova u prvim polufinalnim utakmicama Evrokupa.

Valensija i Alba korak od finala Izvor: MN PRESS

Bez "brejka" na startu polufinalnih plej-of serija Evrokupa!

Valensija je u tvrdoj utakmici pred svojim navijačima savladala Uniks rezultatom 69:64 (11:10, 17:20, 16:18, 25:16), dok je Alba posle furiozne igre u prvom poluvremenu izbegla totalni kolaps u susretu sa Andorom - 102:97 (29:21, 30:22, 26:30, 17:24).

Revanš susreti u Kazanju i Andori zakazani su za petak, dok će Valensija i Alba 27. marta biti domaćini eventualnih "majstorica".

Junaci pobede "slepih miševa" nad Uniksom bili su Vil Tomas i Gijom Vives, koji su od rezultata 56:56 ubacili prelomne koševe iz reketa i jednu trojku.

Najefikasniji su, pak, bili Fernando San Emeterio i Majk Tobi sa po 14 poena, dok je Met Tomas postigao jedan manje. Goste iz Rusije, koji su trojke šutirali 4/21, predvodio je Erik Mekolum sa 16 poena.

Valensija - Uniks 69:64 Evrokup 2018-19 polufinale prva utakmica
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Alba je značajnim delom meča protiv Andore imala dvocifrenu prednost, najviše "plus 19" (77:58) sredinom treće četvrtine.

Kao i više puta u ranijim fazama Evrokupa, učenici Aita Garsije Renesesa postali su žrtve sopstvenog ubitačnog tempa. Andora je u finišu smanjila na samo 95:92 i 99:97, ali za razliku od Unikahe i Ritasa, nije uspela da iz Berlina ode sa pobedom.

Luk Sikma u pobedničkom timu je nanizao 20 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Pejton Siva 18 poena i devet asistencija. Na drugoj strani je Endru Albisi imao "dabl-dabl" od 14 poena i 12 asistencija.

Alba - Andora 102:97 Evrokup 2018-19 polufinale prva utakmica