Lazić i Čović nadjačali Đokovića

Crvena zvezda uz mnogo prolivenog znoja pobedila Borac u Čačku i ostala stoprocentno uspešna u A grupi Superlige.

Borac-Cacak-KK-Crvena-zvezda-67-77-Ilija-Djokovic-Branko-Lazic-KLS-Superliga-2019-cetvrto-kolo Izvor: MN PRESS

Košarkaši Crvene zvezde neokrnjeni su prošli prvi krug grupne faze takmičenja u KLS Superligi.

Petu uzastopnu pobedu ostvarili su u duelu sa Borcem u Čačku, čime su se domaćinu revanširali za prošlosezonski poraz u dvorani kraj Morave.

Borac - Crvena zvezda 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:17)!

Šampion je prvi put poveo tek u 23. minutu, a mada je četiri minuta kasnije odmakao na "plus osam" (50:58), Borac je u četvrtoj četvrtini dva puta došao na jedan posed od preokreta.

Nakon šeste trojke sjajnog Ilije Đokovića, za 65:68 u 37. minutu, crveno-beli su napravili seriju od 9:0, kojom su konačno otklonili sve dileme oko ishoda ove borbene i uzbudljive utakmice.

Počelo je tehničkom greškom Kočoviću posle kontakta sa Odžom, Filip Čović iskoristio je slobodno bacanje, pa u naredna dva napada pogodio skok šut i poentirao iz solo prodora (65:73). Dve izgubljene lopte Čačana iskoristili su potom Majkl Odžo i Branko Lazić, da Zvezdu odvedu na nedostižnih 12 poena razlike.

Borac je fantastično počeo meč, imao je "plus 10" već u devetom minutu (21:11), ali su se Ognjen Dobrić i Kejsi Rivers pobrinuli da razlika na kraju prve četvrtine ne bude alarmantna.

U 17. minutu bilo je 36:28 za Čačane, da bi raspoloženi Lazić sa pet uzastopnih poena poveo tim Milana Tomića ka preokretu...

Kočović je ipak pogodio trojku za 41:38 na odlasku na veliki odmor, a početak treće deonice doneo je seriju trojki na obe strane!

Šuterski obračun dobila je Zvezda 4:3, pošto su van linije 6,75 metara bili precizni Lazić (dva puta), Boriša Simanić i Čović, a kod Borca Radovan Đoković jednom i Ilija Đoković dva puta.

Kada se "slegla prašina" posle dalekometne paljbe, gosti su vodili 50:54, pa koševima Lazića i Simanića iz kontri povećali na pomenutih 50:58.

BORAC: I. Đoković 22 (trojke 6/12, 5sk, 2as, 4izg), Majstorović 9 (6sk), Čarapić 9, R. Đoković 8 (5as), Kočović 8, Gavrilović 5, Prlja 4 (4sk), Miletić 2.

ZVEZDA: Rivers 18 (trojke 2/8, 5as), Lazić 18 (za dva 3/4, trojke 4/5), Odžo 13 (6sk), Čović 9 (5sk, 8as), Simanić 7 (6sk), Dobrić 7, Faje 5 (10sk), Ristić (4sk), Davidovac.

REZULTATI 5. KOLA A GRUPE:

Zlatibor - Dunav 86:66 (45:24)
/Pavlović 14, 4sk, 3as, Riznić 13 - Žigon 14, Grušanović 14/

OKK Beograd - FMP 89:100 (45:49)
/Stanić 27, 7sk, 8izg, Mušidi 26, 8sk, 3as, 4izg - Uskoković 20, 3ukr, Pot 16, 6sk, 5as/

Borac - Crvena zvezda 67:77

TABELA: Zvezda 5-0, FMP 4-1, Borac 3-2, Zlatibor 2-3, OKK Beograd 1-4, Dunav 0-5.

PAROVI 6. KOLA (15. maj): FMP - Zlatibor, Borac - OKK Beograd, Dunav - Zvezda.