Zvezda ponovo ide u Litvaniju!

Autor:

Crvena zvezda je na žrebu za prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona izbegla najteže rivale iz Mađarske i Rumunije, pa će ponovo posetiti Litvaniju.

Zvezda ponovo ide u Litvaniju! Foto: MN Press

Crvena zvezda ponovo "evro" odiseju počinje na Baltiku!

Prošle sezone igrali su u Letoniji protiv Spartaksa, dok im je žreb ovoga puta u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona dodelio najbolji tim Litvanije - Suduvu - s kojom su prošle godine igrali u drugoj rundi kvalifikacija najjačeg evropskog takmičenja.

Crvena zvezda će u prvom kolu koje će se igrati 9. ili 10. jula biti gost, dok je revanš na stadionu "Rajko Mitić" nedelju dana posle toga (16. ili 17. jul).

Izabranici trenera Vladana Milojevića nisu imali većih problema protiv Suduve lane, kada su u prvom meču u Beogradu pobedili ubedljivo (3:0), da bi u revanšu odigrano u malenom gradu Marijampolu takođe slavili (2:0).

S obzirom na to da su potencijalni rivali Zvezde na startu kvalifikacija mogli da budu i prvaci Rumunije (Kluž) i Mađarske (Ferencvaroš), utisak je da je ovo dobar žreb.

Podsetimo, Crvena zvezda će u sredu (12.00) saznati i ime rivala u 2. kolu.

Kada je u pitanju Suduva, oni su dvostruki uzastopni šampioni Litvanije, tim je sastavljen od domaćih igrača i onih sa prostora Balkan, tu je i srpski defanzivac Aleksandar Živanović, a jedini mogući problem pravi to što je litvansko prvenstvo u toku.

Crvena zvezda je trenutno na drugom delu priprema u Austriji i u naredne gotovo tri nedelje pokušaće da uđe u takmičarski ritam kako bi ponovila uspeh iz prošle sezone.

Crvena zvezda je trenutno na drugom delu priprema u Austriji i u naredne gotovo tri nedelje pokušaće da uđe u takmičarski ritam kako bi ponovila uspeh iz prošle sezone.

PAROVI 1. KOLA KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA

Nome Kalju (Estonija) - Škendija (Severna Makedonija)
Suduva (Litvanija) - Crvena zvezda (Srbija)
Ararat (Jermenija) - AIK (Švedska)
Astana (Kazahstan) - Kluž (Rumunija)
Ludogorec (Bugarska) - Ferencvaroš (Mađarska)
Partizani (Albanija) - Karabag (Azerbejdžan)
Slovan (Slovačka) - Sutjeska (Crna Gora)
Seltik (Škotska) - Sarajevo (BiH)
Šerif (Moldavija) - Saburtalo (Gruzija)
Didelanž (Luksemburg) - Valeta (Malta)
Linfild (Severna Irska) - Rozenborg (Norveška)
Valur (Island) - Maribor (Slovenija)
Dandalk (Republika Irska) - Riga (Letonija)
Helsinki (Finska) - Toršavn (Farska Ostrva)
BATE Borisov (Belorusija) - Pjast Glivice (Poljska)
Nju Sejnts (Vels) - pobednik preliminarne runde kvalifikacija

Ostale vijesti